Слухай онлайн
Cуспільство

У львівських поліклініках активно запроваджують електронні медичні картки

Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
1/4
У жіночій консультації комунальної 4-ї міської поліклініки Львова, що обслуговує Сихівський район, запровадили електронну медичну картку пацієнта. Це стало першим кроком на шляху до встановлення системи електронного документообігу, а також продовженням успішного впровадження онлайн-реєстрації на прийом до лікаря у цьому медзакладі.

Про це сьогодні, 19 вересня, під час брифінгу розповів голова управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, передає кореспондент Гал-інфо.

Електронно-медичну систему, що значно спрощує процес прийому пацієнтів, запровадили вперше саме у жіночій консультації, адже зі слів головного лікаря поліклініки Остапа Місюри, тут працює молодий і прогресивний колектив, відкритий до інновацій.

«Електронна медична картка містить усі необхідні дані – результати аналізів, оглядів, призначення тощо. Кожен лікар відділення має свій логін і пароль до системи, у якій є база даних пацієнток. Базу наповнювали декілька місяців, і зараз у ній є всі вагітні та диспансерна група. Інших пацієнток ми вносимо в базу тоді, коли вони вперше після впровадження електронних медичних карток приходять до нас на прийом», - розповіла акушер-гінеколог жіночої консультації комунальної 4-тої міської поліклініки Юлія Яблонська.

Фахівці цього медичного закладу запевнили, що особисті дані кожного пацієнта є захищеними і ніхто, окрім лікаря, не може отримати до них доступ. Оскільки програма закрита для пацієнтів, всі внесені в систему дані лікарі видають їм роздрукованими. Окрім цього, інформація про стан свого здоров’я, яку пацієнт надає лікареві, також додається до електронної бази. Станом на вересень 2017 року у базі зареєстровано близько 1,5 пацієнток жіночої консультації комунальної 4-тої міської поліклініки Львова. 

Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
1/3

Запровадження цього сервісу стартувало ще в січні 2017 року і було здійснене за кошти з бюджету розвитку міста, а це близько 520 тисяч гривень. Цікаво, що у розробці програмного забезпечення для електронної медичної картки брали участь не лише фахівці з програмування, але й самі медики. До слова, виконавцями проекту є ЛКП «Міський центр ІТ» спільно з компанією «Eleks». Для того, щоб електронна система працювала повноцінно, кожному лікареві жіночої консультації придбали комп’ютер та необхідну офісну техніку. До слова, у 2017 році місто виділило 2,6 млн грн на облаштування робочих місць медиків. За ці кошти закупили 274 комп'ютери для всіх сімейних лікарів у Львові.   

За словами головного лікаря сихівської поліклініки Остапа Місюри, вже до середини 2018 року електронну медичну картку планують запровадити і у інших відділеннях. Пріоритетним є відділення сімейної медицини, оскільки це відповідає напрямку реформ Міністерства охорони здоров’я.

Варто зазначити, що електронно-медична картка пацієнта є одним із етапів реалізації інноваційного проекту «Е-медицина» в рамках Програми цифрового перетворення міста та 2016-2020 роки. Вперше електронна медична картка з’явилась у Львові у 2013 році – тоді її запровадили у міській дитячій клінічній лікарні. Наступним кроком стала реалізація проекту «Електронна реєстратура» у поліклініках міста, що значно вдосконалило систему запису пацієнтів на лікарський прийом.

Додамо, цьогоріч електронну медицину планують також запровадити в комунальній 2-ій міській поліклініці, де вже діє електронний запис на прийом до лікаря. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ