Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові 47-річному чоловікові видалили 25-сантиметрову пухлину

Фото Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова
Фото Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова
Фото Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова
Фото Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова
1/2
Спеціалісти центру хірургії видалили 25-сантиметрову кавернозну гемангіому печінки 47-річному чоловіку Львівщини. Про це повідомили на Facebook-сторінці "Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова".

Чоловік, мешканець Львівської області, звернувся до лікарів 4 місяці тому через швидке збільшення розмірів живота, важкість і загальну слабкість. Ультразвукове обстеження виявило сформований новоутвір печінки, що збільшувало її розміри аж до тазу.

Сумнівів не було - необхідне оперативне втручання, проте поспішати не можна було, тож лікувальна тактика була розділена на кілька окремих етапів.

Спочатку була проведена емболізація лівої печінкової артерії в ангіонрафічній операційній. Ця процедура дозволила зменшити кровотік у лівій частині печінки, що завадило б великій крововтраті під час майбутньої операції.

Другий етап - органозберігаюча операція, під час якої було видалено ліву частку та два уражені сегменти правої. Пухлинний утвір у найбільшому діаметрі сягав 25 сантиметрів.

Завдяки швидкій роботі експертів Патологоанатомічного центру, без яких не обходиться жодна операція чи діагностика новоутворів, дозволило остаточно встановити діагноз - кавернозна гемангіома. Це сплетіння тонких кровоносних судин та порожнин заповнених кров‘ю і є найбільш частим доброякісним новоутворенням органу.

Часто гемангіоми є випадковими знахідками та не завдають жодної шкоди здоров‘ю пацієнта, проте, утвори таких великих розмірів є небезпечними та у будь-який момент можуть розірватися та призвести до розвитку масивної кровотечі.

Зараз пацієнт почувається добре, усі показники в нормі, що свідчить про збереження усіх функцій печінки та готується до повернення додому вже найближчими днями.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ