Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові бустерну дозу проти COVID-19 вже отримали майже 4 тис осіб

Мешканці Львівської міської територіальної громади мають змогу отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19. Особливо це важливо для тих, хто має супутні захворювання та ослаблену імунну систему. Адже це допоможе вберегти себе від важкого перебігу недуги та ускладнень. У Львові є достатня кількість вакцин та локацій, де можна отримати щеплення. Станом на сьогодні третю дозу вакцини вже отримали 3965 львів’ян, інформує пресслужба ЛМР.
A woman reacts after being vaccinated against coronavirus disease (COVID-19) in the temporary vaccination center at Bran castle, in Brasov county, Romania, May 8, 2021. Inquam Photos/George Calin via REUTERS

«Впродовж останніх тижнів маємо значне збільшення динаміки захворюваності, особливо шириться новий штам коронавірусу – «Омікрон». Не варто забувати, що лише вакцинація може захистити від важкого перебігу хвороби. У нас є в наявності вакцини у достатній кількості, тому є можливість проводити вакцинацію бустерною дозою. Людям, які отримали дві дози вакцини більше ніж 6-9 місяців тому, варто пройти ревакцинацію. Отримати бустерну дозу ми особливо закликаємо тих осіб, яким більше 60 років, або які мають хронічні захворювання, онкологію, ослаблену імунну систему, адже саме ці категорії осіб переносять хворобу найважче.

ВООЗ рекомендує для третього щеплення вакцини Moderna та Pfizer. Є розроблені різноманітні схеми-рекомендації, коли та чим ревакцинуватись. З цими схемами можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров’я України», - наголосили в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

Більше інформації про додаткову дозу вакцини – доступно на сайті вакцинації від COVID: тут, а також на сайті МОЗ України: тут, а також тут.

Нагадаємо, у Львові продовжують діяти 10 тимчасових та 6 стаціонарних пунктів вакцинації, тому охочі можуть отримати щеплення в будь-який зручний для них день. Актуальна інформація про роботу пунктів вакцинації у Львові – тут.

Як повідомили в Центрі здоров’я та медичної статистики м. Львова, щеплення від коронавірусу вже отримали понад 2,6 тис дітей. Зокрема: першу дозу отримали 2657 дітей, дві дози – 2388 дітей.

Із липня в Україні від коронавірусу вакцинували дітей пріоритетних груп – тобто тих, які мають супутні важкі недуги, а також тих, які виїжджають за кордон на навчання чи міжнародні спортивні змагання, або ж виїжджають із сім’ями на постійне проживання. А вже із кінця жовтня розпочали вакцинувати всіх охочих дітей. Всі діти, які вже отримали щеплення у Львові, не мали жодних незвичних реакцій на вакцину.

Лікарі наголошують, перед вакцинацією дитина має пройти огляд у свого сімейного лікаря. Діти можуть вакцинуватись лише в супроводі батьків або опікунів, які підписують інформовану згоду.

Вакцина, якою дозволено вакцинувати дітей, це Comirnaty від Pfizer/BioNTech, оскільки доведена її доказана безпека та ефективність. Дозування для дітей – таке ж саме, як і для дорослих – 0,3 мл, інтервал – також: 21-28 діб. Вакцинуватись можна у будь-якому пункті вакцинації. Про всі деталі вакцинації варто запитувати у своїх сімейних лікарів.

До слова, у Львові щоденно діють пункти вакцинації, тож усі охочі можуть отримати щеплення у будь-який зручний для них день. Вся актуальна інформація про роботу пунктів вакцинації у Львові – тут.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ