Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У Львові десантники перевтілились у персонажів Вертепу

У Львові демобілізовані бійці АТО, десантники ГО «Союз Ветеранів Десанту» від Різдва ходять з Вертепом. Їхнє завдання – зібрати кошти на тепловізор для своїх побратимів, які зараз воюють на передовій. Напередодні Водохреща, 18 січня, Вертеп завітав до монашої обителі - Лаври Святого Йоана Хрестителя Студійського Уставу УГКЦ, яка розміщена на території Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
1/8

Вертеп десантники обрали традиційний. Слова та костюми готували завчасно. Для того, щоб Вертеп вийшов гарним, костюми для десантників надала Еля Бусович – костюмер Львівського лялькового театру.

Серед учасників Вертепу – демобілізовані бійці АТО, які пройшли найгарячіші точки Донбасу. Дехто з ним на війні отримав поранення, майже всі мали контузії. Значна частина повернулися з фронту із нагородами. Разом із ними у Вертепі беруть участь і їхні рідні – дружини та діти.

Незважаючи на те, що десантники вже не вперше виступають з Вертепом, було відчутне їхнє хвилювання. Отець-настоятель Свято-Іванівської Лаври Юстин Бойко радо зустрів десантників біля старовинної дерев’яної церкви.

Дійство з веселою колядою тривало близько півгодини. Десантники у своєму Вертепі закликали шанувати віру в Бога, любов до своїх батьків та рідної землі. Після цього учасники Вертепу подарували отцю Юстину дерев’яну хатинку з вогником, як символ сімейного затишку. Її, до речі, власноруч виготовив один із десантників Ігор Курач, який у Вертепі виконує роль звіздаря.

Відео: radiosvoboda.org.

Отець Юстин подякував бійцям за те, що своїм Вертепом вони вшанували Музей архітектури та побуту, "звеселили" братів Шептицьких, які на цьому місці заснували Лавру.

«Я дуже зворушений, адже незважаючи на все те зло, яке вам довелося пережити, ваші очі сповнені віри і добра. Я впевнений, що сьогодні брати Шептицькі звеселилися на небесах. Це найкращий Святий Вечір для нас», - сказав отець Юстин.

Як розповіла дружина демобілізованого бійця Іванна Курач, яка власне і готувала Вертеп, сценарій обрали традиційний для України, щоб дати можливість хлопцям відійти від військової тематики. У такий спосіб бійці не лише випробовують себе у нових незвичних ролях, але й отримують хорошу реабілітацію.

По завершенні Вертепу отець Юстин Бойко запросив десантників розділити з монахами Святу вечерю. На початку усі скуштували освячену воду, а потім отець Юстин почастував кожного учасника Вертепу просфорою з медом.

Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
Фото - Гал-інфо.
1/3

Отці також зробили десантникам подарунок і заспівали для них старовинну українську колядку. По тому частувалися кутею та традиційними для другого Свят-Вечора стравами і продовжували колядувати.

Наразі завдяки Вертепу десантники вже зібрали більше як 40 тис грн. на тепловізор для побратимів.

Для придбання тепловізора потрібно назбирати майже 100 тис грн.

Охочі допомогти із збором коштів можуть скористатися реквізитами:

ПАТ КБ «ПриватБанк»

Р/р 26006053701678

ЄДРПОУ 40255855

МОФ 325321

ГО «Союз Ветеранів Десанту»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ