Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові добігає кінця VІI Всеукраїнський форум місцевого самоврядування

Сьогодні, 15 березня, впродовж усього дня у Центрі Андрея Шептицького проходив Всеукраїнський форум місцевого самоврядування. Під час форуму відбулось безліч дискусій з ключовими експертами у різних сферах, у тому числі і у сфері децентралізації. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Після засідання круглого столу Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, відбулися дебати в інтерактивній формі із залученням учасників форуму. Обговорили наступний етап децентралізації, реформування регіональних органів державної влади в Україні.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко Завантажити'
Участь у дебатах взяли: Андрій Гінкул, Центр реформ та місцевого розвитку, Василь Абаімов, виконавчий директор Львівського Р В АМУ, Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, експерт Реанімаційного пакету реформ, Тарас Келеберда, голова Кам'янка-Бузької районної ради та Іван Грись, Старосамбірська РДА.

Під час дебатів учасники акцентували на важливих акцентах децентралізації та реформуванні регіональних органів державної влади в Україні.

Ключові смисли адміністративних рівнів: громада — доступність, спроможність; район — ефективність державного управління, а регіон — гармонійний розвиток.

Необхідно розвести повноваження для територіальних органів — місцевої, обласної та державної влади: в кожного має бути своя визначена компетенція і відповідальність.

Всі рішення мають бути на рівні громади. Громада має визначати, що їй потрібно. Питання економічного розвитку — це ключове питання роботи ОТГ.

Повноваження місцевого самоврядування — це надання послуг. В нас громади створені не відповідно до методик. Спроможність визначається дуже просто — це кадри, інфраструктура, ресурси і територія юрисдикції.

Якісні команди на місцях — основа децентралізації. Без людей та якісних команд не буде розвитку.

Реформа для того, щоб громади були самостійними. Мета не в кількості створення громад — а у створенні спроможних громад.

Якщо не робити ставку на міста — жодна країна не буде розвиватися.

Варто зазначити, що програма цьогорічного форуму була створена за участі експертів з питань розвитку місцевого самоврядування, провідних громадських діячів цієї сфери, міжнародних партнерів форуму.

Організаторами та партнерами форуму є К У Інститут міста, Львівська міська рада, Львівське регіональне відділення Асоціації міст України, Проект ПРОМІС, GIZ, німецько-український проект «Реформа управління на сході України II», Проект ПУЛЬС, Асоціація міст України. Організаторами та партнерами форуму є К У Інститут міста, Львівська міська рада, Львівське регіональне відділення Асоціації міст України, Проект ПРОМІС, GIZ, німецько-український проект «Реформа управління на сході України II», Проект ПУЛЬС, Асоціація міст України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ