Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові колишній морпіх презентував книгу-дослідження про Іловайську трагедію

Роман Зіненко – автор одного з перших літературних творів про події початку Антитерористичної операції на Сході україни "Іловайський щоденник" презентував у Львові двотомник власного авторства під назвою "Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії"
Колишній морський піхотинець Роман Зіненко, на початку російської агресії вступив добровольцем до батальйону "Дніпро-1" і разом із підрозділом перебував у епіцентрі боїв за Іловайськ.
– Це не художній твір, в ньому нема вигадок, – розповів він. – Це спогади тих кількох сотень очевидців подій, які теж доклали зусиль до того, щоб світ звернув увагу, а нащадки пам’ятали про ті трагічні сторінки нашої історії. В книжці згадано понад 700 прізвищ, позивних, імен реальних учасників подій, використані ілюстрації як професійних фотографів, так і аматорські фото. Для багатьох учасників книги дуже важлива пам’ять про них, їм не потрібні ні нагороди ні зірки, їм потрібно знати, що їхня боротьба недаремна.
Двотомник – документальна праця. На сторінках цієї книги розміщені результати окремих журналістських досліджень, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Переважна більшість зібраних фактів до опублікування у книзі не була відома українському суспільству. І хоча автор подає найбільш повну і реальну картину бойових дій під Іловайськом, залишається ще дуже багато питань, на які свого часу обов’язково будуть отримані відповіді. Перша частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися  у період 7 – 24 серпня 2014 року. Тоді бої точилися як у самому Іловайську, так і навколо нього. Друга частина висвітлює хронологію подій, що відбувалися 25 – 31 серпня 2014 року. Від Дня незалежності – до відходу підрозділів сил АТО з Іловайська.
Слід додати, що на презентації були присутні безпосередні учасники Іловайських подій: бійці добровольчих батальйонів та військовослужбовці з’єднань Збройних Сил України. Зокрема, колишній боєць 17 окремої танкової бригади Дмитро Поліщук, який зараз здобуває вищу військову освіту у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.
Роман Зіненко підкреслив, що кожен з учасників Іловайських подій є рівноцінним співавтором його твору. Тому, запросив присутніх у залі бійців разом провести афтограф-сесію для відвідувачів презентації. 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ