Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

У Львові на території табору «Шталаг-328» збудують багатоповерхівку

На сесії Львівської міської ради, 7 червня, депутати надали ТзОВ «Сучасне місто» дві земельні ділянки площею 0,3098 га та орієнтовною площею 3,8 га на вул. П. Грабовського, 11. «За» проголосувало 46 депутатів.

Нацистські офіцери перед входом до табору. Тепер вул. Грабовського.

«Шталаг-328» був нацистським табором для військовополонених в центрі Львова. Йдеться про унікальну пам’ятку світової історії, відомої як Цитадель (30 га землі). Ця оборонна споруда була збудована ще за Австро-Угорської імперії (середина ХІХ ст.) за типовим проектом.

На цій території у 1941 році нацисти створили табір «Шталаг-328». Там утримували полонених червоноармійців, французів, бельгійців та інших. Полонених утримували як у приміщеннях (казармах, бараках) так і просто неба за колючою огорожею.

Нацистський табір у Львові – Шталаг-328

За підрахунками істориків через концентраційний табір у Львові пройшло майже 300 тис чоловік. Майже половина з них була знищена. Полонених катували, морили голодом, а також розстрілювали на території табору.

На сесії депутати Львівської міської ради вилучили за згодою з користування приватного підприємця Ярового Андрія Миколайовича земельну ділянку площею 0,3098 га на вул. П. Грабовського, 11. Землю надали ТзОВ «Сучасне місто» в оренду терміном на 10 років для обслуговування автостоянки за рахунок земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Також надали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вул. П. Грабовського, 11 для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

Як сказано у пояснювальній записці, на земельній ділянці розташована нежитлові будівлі   площею 2895,7 кв.м., що  знаходяться у власності ТзОВ «Сучасне місто». Власник об’єкту нерухомого майна - Товариства з обмеженою відповідальністю  «Сучасне місто».

Цитадель: комерція і концтабір

Додамо, що територія історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятка історії, архітектури, містобудування національного значення «Ансамбль оборонних споруд Цитадель – місце концентраційного табору «Шталаг-328». Охоронний номер - 130026-Н. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...