Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура  |  Спорт

У Львові нагородили переможців Шостого творчого конкурсу "Олімпійська писанка-2021"

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/4
У Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського за участю знаменитих спортсменів, митців та науковців відбувся фінальний акорд Шостого творчого конкурсу "Олімпійська писанка". Про це повідомили 1 червня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

Упродовж чотирьох місяців до організації проєкту була залучена неймовірна кількість людей. Писанкові шедеври представили шість областей України: Львівська, Волинська, Рівненська, Запорізька, Черкаська, Дніпропетровська.

У Львові відкрили колоритну виставку

Понад 200 робіт конкурсантів опубліковано у Facebook на сторінці авторки проєкту, аспірантки ЛДУФК Іванни Литвинець. Це рекордна кількість за всі роки проведення. Нагородами відзначено 37 учасників. Переможцю та призерам в номінації «Традиційні техніки писанкарства» вручено грошові премії.

Організували проєкт культурно-мистецький відділ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, громадська організація "Центр виховання національної еліти" у співпраці з відділенням Національного олімпійського комітету України у Львівській області, управлінням молоді та спорту ЛОДА, Львівським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, управлінням освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР, громадською організацією "Твереза Галичина".

У церемонії нагородження взяли участь представники спорту, науки і мистецтва: триразова учасниця Олімпійських ігор з вільної боротьби, чемпіонка та призерка Європейських ігор, чемпіонатів Європи, чемпіонатів світу Юлія Ткач; чемпіон України з боксу Іван Данча; непереможний у профі-рингу Сергій Гук; завідувач кафедри теорії спорту та фізичної культури ЛДУФК імені Івана Боберського, доктор наук з фізичного виховання і спорту, Заслужений працівник науки і техніки України, професор Юрій Бріскін; керівник культурно-мистецького відділу Лілія Гула; головний спеціаліст управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР Іванна Гнідець; голова ГО "Центр виховання національної еліти", кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедр олімпійської освіти і стрільби та технічних видів спорту ЛДУФК Антон Литвинець; методистка з естетичного виховання і народних традицій Львівського обласного центу народної творчості і культурно-просвітницької роботи Оксана Бондар; боєць добровольчого батальйону ОУН, голова ГО "Твереза Україна» Зіновій Станішевський; писанкарка, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Зоряна Грегорійчук; переможниця IV творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2015", яка викладає сучасні техніки мистецтва в художній студії м. Львова Наталія Карабін; методистка з фізичної культури міста Львова, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Галина Ковалишин.

"В Україні так багато молодих талантів. Радію, що популяризуєте спорт і вірю, що в майбутньому будете найкращими митцями України. Дуже приємно, що серед учасників є багато представників Волинської області. Я також родом з Волині. Дякую, що долучаєтеся до таких конкурсів. Дякую, що приїхали. Натхнення вам і успіхів", – зазначила Юлія Ткач.

Зазначимо, що найкращою роботою з використанням сучасних, креативних засобів  було обрано писанку авторства учениці СЗШ №60 м. Львова Софії Галінич (12 років), виконану в техніці «джгутова філігрань» з поєднанням технології освітлення світлодіодами LED. А найбільшу писанку, оформлену різними елементами спорту і оздоблену композиційно, виготовила учениця ліцею ім. Василя Симоненка м. Львова Олена Сорока (17 років), яка була відзначена за багатогранність, монументальність.

Перше місце в номінації "Роботи на дерев’яній основі" за витончену писанку "Гордість України" здобули учениці Новинської ЗЗСО І-II ст. ім. Тараса Пазина Львівської області – Вероніка Юпин (14 років) та Соломія Гера (13 років). 

Приз глядацьких симпатій отримали писанки під назвою "Панеллінські ігри" авторства учениць Чорнизького ліцею ім. Володимира Мельника Волинської області – Валерії Демчук (9 років) та Анастасії Сидорчук (16 років).

Нагорода за третє місце поїхала з дев’ятирічним учнем Городоцької малої академії мистецтв ім. П. Андрусіва Львівської області – Владиславом Пивоваром, який підготував писанкову композицію "Спорт і ми – сила і мужність нашої країни". Друге місце здобула учениця ЗОШ І-III ст. села Овлочин Волинської області – Даша Федонюк (14 років). Дівчина з Волині виткала міні-гобелен із зображенням давньогрецьких перегонів на колісниці і доповнила його п’ятьма писанками, які символізують олімпійські кільця.  Лаври переможниці приміряла учениця Золочівського Центру дитячої та юнацької творчості Львівської області Марія Чепелюк (14 років). Її робота "Citius, Altius, Fortius!", що відображає олімпійський девіз, виконана в традиційній восковій техніці на страусиному яйці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ