Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові патрульні зупинили за добу 23 нетверезих водіїв

Вчора вдень патрульні 1 батальйону склали 10 протоколів на водіїв, які керували транспортними засобами в стані сп'яніння. Про це інформує Патрульна поліція Львівської області.

Цієї ночі патрульні 2 батальйону виявили 13 водіїв, які порушивши вимоги правил дорожнього руху, сіли за кермо нетверезими.

На водіїв склали протоколи за ст.130 (Керування транспортним засобом в стані сп'яніння) КУпАП. Далі рішення за судами.

Алкоголь погіршує здатність діяти в дорожньому русі, послаблює здатність оцінки ситуації, в результаті чого зростає ризик аварії.

Типові аварії для нетверезих водіїв - це виїзд на зустрічну смугу і лобове зіткнення. Наслідки таких аварій завжди можуть бути серйозними.

За три місяці 2020 року на території Львівської області зареєстровали 153 ДТП саме через перебування водія у нетверезому стані. З яких 17 ДТП з травмованими, в яких загинула 1 особа та травмовано 27 осіб.

Як і в яких кількостях алкоголь впливає на водіння автомобіля?

0,3-0,5 проміле:

При такому вмісті етилового спирту не можна точно сприймати рухомі джерела світла. Виникають проблеми і з оцінкою обсягів. Зростає схильність до ризикованої їзди.

Наслідки:

- неможливо точно визначити відстань до рухаючогося назустріч транспортного засобу;

- кермування стає більш ризикованим, наприклад, при обгоні;

- не дотримується безпечна дистанція.

0,5-0,8 проміле:

Неправильне визначення відстані. При зміні умов освітлення погіршується можливість очей пристосовуватися до цього. Послаблюється сприйняття червоного світла. Знижуються можливості реагувати і послаблюється увага. Порушення рівноваги.

- важче сприймаються червоний світловий сигнал світлофора, сигнали гальма і зупинки, огородження небезпечних ділянок шляху;

- виникають проблеми пристосування до різних умов освітлення, наприклад, при переході від дальнього світла до ближнього;

- неправильно визначається відстань, наприклад, до крутого повороту дороги;

- мотоциклісти і велосипедисти не можуть утриматися в своєму ряду.

0,8-1,2 проміле:

Починається ейфорія, розслаблення, переоцінка своїх можливостей, зменшення кута зору (так званий тунельний погляд). Дуже погіршується сприйняття предметів і невірно оцінюється відстань (глибина зору).

Наслідки:

- досить ризикований стиль водіння;

- погіршення зору після перемикань ближнього і дальнього світла;

- надто пізно помічаються пішоходи, велосипедисти та транспортні засоби, які стоять на дорозі;

- бічний зір неправильно оцінює ситуацію — через це можуть бути зачеплені транспортні засоби, що їдуть повз.

1,2-2,4 проміле:

Їхати стає неможливо. Все більше погіршується здатність очей пристосовуватися до зміни освітлення. Істотно погіршується увага і можливість концентруватися.

Сильна ейфорія і розслабленість, надмірна самовпевненість. Сильне уповільнення і порушення реакції. Середні і сильні порушення рівноваги.

Наслідки:

- надзвичайно ризикований стиль їзди;

- великі проблеми при орієнтуванні в просторі;

- помилки в рухах при водінні, наприклад, замість гальм натискається педаль газу.

> 2,4 проміле:

Реакція водія за кермом автомобіля стає не передбачуваною, навіть за нормальних погодних умов у світлий період доби. Інколи призводить до смерті за кермом від гострого отруєння етиловим спиртом із подальшою дорожньо-транспортною пригодою.

(Це дані бюро судово-медичної експертизи, дослідження проф. Бачинського В.Т. та доц. Беженар І.Л.)

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");