Львівська міська рада ініціювала впровадження трьох видів ваучерів на підтримку малого та середнього бізнесу серед підприємців Львівської міської територіальної громади та релокованих підприємств.
Початок запуску проєкту анонсували під час брифінгу у Львівському медіацентрі, сьогодні, 27 липня.
Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, пояснив, що роль малого та середнього бізнесу є важливою для перемоги у війні, оскільки підприємці продовжують сплачувати податки, а також займаються волонтерською роботою і допомагають ЗСУ. Тому місцева влада з початком повномасштабного вторгнення прийняла рішення звільнити від сплати за оренду заклади громадського харчування, розташовані в приміщеннях комунальних закладів, скасувати плату за літні майданчики, а також звільнити бізнес від земельного податку та ряду пільг.
“У Львові бачимо, що з перших хвилин нової хвилі повномасштабної війни, станом на перше півріччя, виконання бюджету загального фонду становить понад 106%”, – зазначив Андрій Москаленко.
За його словами, влада повинна надати додаткові важелі підтримки бізнесу у Львівській міській територіальній громаді, куди релокувалось чимало підприємств.
Ваучери, які діяли з 2018 року, як маркетингова підтримка розвитку бізнесу, тепер отримали додаткові функції.
Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, пояснила, що створено три нові види ваучерів для підтримки бізнесу: компенсаційний, інвестиційний та релокаційний.
Конкурс подачі заявок на отримання ваучера, тобто грошової допомоги, розпочнеться першого серпня і триватиме тридцять днів.
“Найскладнішою буде процедура отримання інвестиційного ваучера. Підприємець повинен подати свою пропозицію розвитку бізнесу, знайти відповідну компанію, яка погодиться з ним співпрацювати, і відповідно, конкурсна комісія з представників депутатського корпусу, структур підприємництва та виконавчого органу буде розглядати цей проєкт”, – зокрема розповіла Ірина Кулинич.
Сума, яку зможуть отримати підприємці, становить від 100 до 300 тисяч гривень, і залежатиме від вартості закупівель, які підприємець проведе. До кінця року встановлену суму рада планує компенсувати.
Наступний вид ваучерів – компенсаційний, сума якого теж сягатиме до 300 тисяч гривень. На виділені кошти підприємці зможуть отримати відшкодування за енергоносії в бізнес-центрах, комерційних приміщеннях, де, до прикладу, мешкали переміщені особи. Також компенсаційний ваучер дасть можливість відшкодувати збитки від завданих втрат, отриманих у результаті обстрілів й інших надзвичайних ситуацій. Це може бути заміна вікон, дверей, оплата комунальних послуг, оренди, тобто спектр дуже великий, вважає директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Ірина Кулинич.
Релоковані з інших територій до Львова підприємства зможуть скористатися ваучером до 100 тисяч гривень. Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко зазначив, що таким кроком місцева влада сподівається допомогти зберегти релоковані підприємства діючими в Україні.