Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові прооперували жінку з невідомою науці генетичною патологією

Усі 36 років жінка ховала руки від чужих очей через загадкову хворобу, що спричинила деформацію пальців рук та ніг. Аби здійснити мрію жінки – надати рукам естетичного вигляду, медики Львова виконали складну пластично-реконструктивну операцію.
Фото - ЛМР
Фото - ЛМР
Фото - ЛМР

Опису цієї патології немає у жодному світовому науковому джерелі, тож цю мутацію вивчатимуть у Великій Британії, повідомляють в ЛМР. 

Мешканка Миколаївського району звернулася до львівських хірургів кілька місяців тому. Від народження її нігтьові фаланги були округлі та збільшені, а розвиток сухожилків-розгиначів – порушений. Тому пальці не розгинались, а кисть увесь час була напівзігнута. І хоча в повсякденному житті це жінці не заважало, проте вона відчувала постійний дискомфорт.

Обстеживши пацієнтку, лікарі дійшли висновку, що у неї – рідкісна генетична патологія, опису якої у світових наукових джерелах немає. Проте після тривалих консультацій, завідувач 1 хірургічного відділення Гнат Герич спільно з командою усе ж зважилась виконати складну пластично-реконструктивну операцію. Та спершу – на лівій руці. 

Втручання відбулось у декілька етапів. Спочатку – пластика сухожилкових структур, далі – пластика м'яких та кісткових тканин і, нарешті, фіксація кістки в правильному положенні.

Операція, що тривала понад три години, минула успішно і вже наступного дня пацієнтка поїхала додому. Медики продовжують спостереження за станом кисті після втручання, і вже планують прооперувати іншу, праву руку жінки.

Також за рекомендацією хірургів, цей незвичний випадок розглянули їхні колеги – спеціалісти одного з кращих у світі осередків реконструктивної хірургії – в Оксфордському університеті. Після вивчення історії хвороби та результатів обстежень пацієнтки, британські медики відповіли, що це надзвичайно рідкісне захворювання з низькою інцидентністю, і аналогічних випадків вони досі не зустрічали. Ба більше, спеціалісти лікарні відправили зібраний генетичний матеріал пацієнтки у лабораторію в Оксфорді, тож тепер невідому мутацію вивчатимуть науковці не лише в Україні, але й у Великій Британії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ