Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

У Львові провели конференцію "Загублена мала Батьківщина"

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/2
Цими днями громадська організація "Устріки" за фінансової підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації провела науково - практичну конференцію "Загублена мала Батьківщина". Про це повідомили 26 серпня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Захід присвячений 70-річчю примусового виселення етнічних українців із Західної Бойківщини 1951 р.

У роботі конференції взяли участь представники  товариств з питань депортованих українців - "Закерзоння", "Любачівщина", "Надсяння", Львівського та Івано-Франківського СКТ "Бойківщина",  а також представники переселенських родин з Львівщини.

Учасники зустрічі обговорили напрацювання, проблеми та виклики для товариств сьогодні, поділилися історіями своїх родин про виселення.

"Етнічна культура кожного регіону складає генетичний код нації Українців. Культура, візерунки вишивки, пісні - все це і складає сутність бойків. Якою б болючою не була депортація, люди єдналися і незламний стрижень їхньої культури дав можливість перенести мову, пісню, побут в наступні покоління. Ми маємо і надалі популяризувати як трагічні сторінки історії українців, депортованих з території Закерзоння 1944 - 1951 років, так і культуру етнорегіонів", - зазначили організатори конференції.

Загалом, цьогоріч 15 громадських організацій стали переможцями  конкурсу серед інститутів громадянського суспільства та отримають фінансову підтримку від Львівської ОДА на реалізацію проєктів на території 5 районів Львівщини.

Зазначимо, що День пам’яті примусового виселення українців 1944-1951 рр. з українських етнічних земель, які під час Другої світової війни увійшли до складу Польщі (Лемківщина, Надсяння, Холмщина, Південне Підляшшя, Любачівщина, Західна Бойківщина) відзначають в Україні з 2019 року у другу неділю вересня. Так, 9 вересня 1944 р. СРСР та Польща уклали угоду про «взаємний обмін населенням», згідно з якою українців примусово виселяли з Польщі, а поляків з України.

Довідково:

ГО "СКТ "УСТРІКИ" - досліджує історичну правду про переселення етнічних українців з території повоєнної Польщі в 1951 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ