У Музеї народної архітектури і побуду реставрують старовинну церкву. Про це сьогодні, 3 липня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.
У Музеї народної архітектури і побуду ім. К. Шептицького розпочались реставраційні роботи із заміни ґонти на храмі Премудрості Божої. Підготовка до цих робіт тривала декілька років, а вже за кілька місяців церква буде мати оновлений вигляд.
«Це перший об'єкт музею, який був сюди перенесений в 1930 році Митрополитом Андреєм Шептицьким та його братом о. Климентієм. Знаменно, що реставрація церкви починається у той рік, коли ми святкуємо 155-річчя з дня народження Андрея Шептицького. Останній раз церква перекривалась 30 років тому, ґонта вже почала гнити. Ця реставрація — це спільний проект Львівської міської ради, Львівської Архієпархії, Музею народної архітектури і побуду ім. К. Шептицького та Свято-Іванівської Лаври. Зараз ми розпочинаємо роботи і сподіваємось, що за 3 місяці ми повністю завершимо реставрацію церкви та паркану довкола», — розповів Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ.
Підготовка до реалізації цього проєкту почалась 5 років тому. Духовенство і керівництво Музею народної архітектури і побуду 5 років за допомогою різних благодійних заходів збирали кошти на закупівлю спеціальних колотих ґонт (50 тисяч штук), адже вони значно якісніші. Німецька фірма Remmers надала матеріал для обробки і фарбування ґонти. Реставраційними роботами займаються майстри з Косівщини.
«До реалізації цього проєкту ми готувалися не один рік. Окрім перекриття церкви, ґонтою музей бере на себе зобов’язання замінити мідні куполи, реставрувати металеві хрести, які є на куполах храму, реставрувати підвалини та галерейку і законсервувати стіни цілої споруди», — зазначив Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури і побуду ім. К. Шептицького.
«Це дуже символічно і не випадково, що реставрація відбувається в цей рік ювілею від для народження Андрея Шептицького. У нас є прийнята програма відзначення 155-річчя з дня його народження, в якій передбачено відкриття символічного муралу.
Окрім того, ми розвиваємо інфраструктуру музею, тому будуємо тут інформаційно-освітній центр, на який покладаємо дуже велику місію — пропагувати цінності родини Шептицьких. Цей музей особливий і ми маємо великі плани на нього. Всі наші проєкти ми робимо в співпраці із Свято-Іванівською Лаврою УГКЦ", — наголосила Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львівської міської ради.