Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові від переохолоджень та обморожень постраждали 26 людей

З початку цього зимового періоду, від листопада 2017 року, до медичних закладів Львова з переохолодженням та обмороженням різного ступеня важкості звернулися 26 осіб, з них 24 було госпіталізовано. Станом на зараз на лікуванні перебувають 13 пацієнтів, повідомила прес-служба Львівської міської ради з посиланням на начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимира Зуба.

«З початком зимового періоду з переохолодженням і обмороженням до нас звернулося 26 осіб, з них 24 були госпіталізовані. Це пацієнти як з міста Львова, так і з багатьох районів Львівської області. Після проходження необхідного лікування, станом на зараз 10 пацієнтів уже виписані, ще 13 залишаються на лікуванні. Один пацієнт, на жаль, помер», - розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Більшість пацієнтів, які потрапляють до лікарень з переохолодження та обмороження,  є людьми соціально незахищених категорій, безхатченками.

В управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради нагадують, що дотримання елементарних правил поведінки, теплий та зручний одяг допоможе запобігти переохолодженню чи обмороженню. Важливо пам’ятати, що коли доводиться довший час перебувати на вулиці в морозну погоду, у жодному разі не можна стояти на місці –  притупцьовуйте, ходіть, пострибайте, тріть рука об руку, ховайтеся від вітру. Так само важливий одяг – одягайтеся кількома шарами, краще одягнути кілька тонших речей, ніж один дуже товстий светр, бо в ньому ви швидше промерзнете. Вдягайте теплі рукавиці, шарфи, взуття зручне і не тісне, бажано без підборів та з теплими вкладками.

Найшвидше обморожуються пальці на руках і ногах, потім вушні раковини, ніс. При перших ознаках втрачається чутливість. Шкіра блідне, припухає, свербить, за кілька годин може посиніти. Перша самостійна допомога – зігрітися в теплому приміщенні, випити якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. До обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою – це може призвести до поглиблення ураження.

Довідка.

Обмороження – це ушкодження, викликане місцевим переохолодженням тканин організму. Розвитку обмороження сприяє вологе повітря та вітер. Небезпека одержати обмороження залежить від шкідливого впливу низьких температур, порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість) тощо. Небезпечний мороз для ослаблених, утомлених, голодних, хворих людей. Легко піддаються впливу холоду особи в стані алкогольного сп’яніння.

Найчастіше піддаються впливу холоду периферичні частини тіла: пальці ніг і рук, а також ніс, вуха, щоки. Рух на холоді (ходьба, біг) посилює кровообіг, зігріває тіло, протидіє шкідливому впливу холоду.

Ступені обмороження тканин:

І ступінь – почервоніння, набряк тканин;

ІІ ступінь – утворення пухирів, заповнення каламутною рідиною;

ІІІ ступінь – омертвіння шкіри та утворення струпа;

ІV ступінь – омертвіння частини тіла.

Як уникнути обмороження:

Загартовуйте поступово організм: ранкова фізична зарядка, повітряні ванни, заняття спортом. У профілактиці обморожень це має велике значення.

Будьте уважні до одягу та взуття. Одяг повинен бути щільним, легким, не стискувати рух. Взуття повинне не здавлювати ногу, бути справним та сухим.

Змажте лице і руки риб’ячим жиром або жирним кремом у морозну, а особливо, у вітряну погоду.

Рухайтесь. Рухи на холоді посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла.

Не торкайтесь оголеною шкірою до металевих предметів у морозну погоду.

Перша медична допомога при обмороженнях:

Помістіть постраждалого з будь-яким видом обмороження в тепле приміщення.

Дайте постраждалому гарячий чай, каву.

Розітріть щоки, ніс, вуха, якщо вони побіліли, чистою рукою до почервоніння і появи поколювання.

Розітріть відморожену частину тіла спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо їх немає, розтирайте м’якою рукавичкою, хутряним коміром або сухою фланеллю. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру.

Розтирання заборонене, якщо з’явилось припухання відмороженого місця або пухирі. Покладіть на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати, укладіть кінцівку вище і доставте постраждалого до лікаря.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");