Новий навчально-практичний центр вітражного мистецтва запрацював вчора, 16 січня, у Львівському професійному коледжі прикладного мистецтва та дизайну. Про це повідомляє ЛОР.
Центр є єдиним на заході України. Мета центру – збереження та розвиток культурної багаторічної спадщини українського вітража.
Фахівці центру навчають учнів традиційного мистецтва оздобленню кольоровим склом сакральних і громадських споруд, декорування, виготовлення ювелірних та артвиробів. В коледжі проводять курси з підвищення кваліфікації та перекваліфікацію спеціалістів.
«Коли горів собор у Нотр-Дамі, французи найбільше переживали, щоби вціліли вітражі. Бо вітражі – це не просто скло, і не просто про талант, це про ідентичність та пам'ять. Бо скло й світло – це сила і це крихкість. Я захоплююся людьми, які вміють це роботи, а тим паче які вміють цього навчити. Те, що ви сьогодні отримали цей центр – це ще один феномен нашої співпраці й порозуміння. Коштами до цього центру долучилася область, місто, держава, партнери, волонтери й саме училище. Це прилад того, як ми можемо сприяти людям, які вміють зберігати ідентичність і передати майстерність наступним поколінням навіть у складні часи», – зазначила заступниця голови постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради Парасковія Дворянин.
Новий центр обладнаний навчальними столами, верстатами й інструментами для нарізання, обробки, паяння, запікання, фарбування, гравіювання та художньої обробки листового та об’ємного скла.
Для створення центру з різних джерел залучили 4 млн грн: з державного бюджету – 1,8 млн грн, обласного бюджету – 350 тис. грн, з місцевого – 700 тис. грн, спецфонд закладу та допомога партнерів – 1,1 млн грн.
Коледж активно співпрацює з українськими реставраційними та меблевими підприємствами, а також партнерами з Німеччини.
«Дуже важливо, що в ідею центру повірили. Наша заявка знайшла підтримку у міністерстві, в обласній та міській раді. Дякую усім, хто сприяв нам та також колективу і партнерам. Спільно ми робимо важливу справу – зберігаємо національні традиції, допомагаємо учням залишатися в Україні, сприяємо відновленню пам'яток, які масово нищить ворог, розвиваємо сучасне вітражне мистецтво», – зазначила директорка Львівського професійного коледжу прикладного мистецтва та дизайну Надія Обнявка.
У відкритті навчально-практичного центру взяли участь представники Міністерства освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, обласної й міської влади Львівщини, керівництво і колектив коледжу, учні та партнери закладу.