Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відкрили «Соціальне ательє «Butterfly»

фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР
1/9
В межах проєкту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі», що реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за імплементації МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та фінансової підтримки уряду Великої Британії, у Львівському палаці мистецтв відбувся захід «Butterfly Opening» з нагоди відкриття соціального ательє, яке працевлаштовує жінок, котрі постраждали від домашнього насильства.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Відкриття соціального ательє – це презентація моделей одягу, 2 дефіле: показ білих ділових сорочок, а також показ вишитих строїв. Під час заходу гості мали нагоду обмінятись думками й досвідом щодо посилення професійної та економічної спроможності жінок і дівчат, які постраждали від гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства. Отож соціальне ательє «Butterfly» надає послуги у сфері пошиття одягу, текстилю, в’язаних та вишитих виробів, також в ательє створені можливості для саморозвитку жінок, зокрема, для працівниць підприємства організовуються тренінги, особисті супервізії і частину прибутку ательє спрямовуватиме на заходи благодійного фонду «Батерфлай» щодо підтримки жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства.

Мета заходу - подолати стереотип, що жінки, які потрапили у складні життєві обставини не можуть створити якісний, трендовий продукт, започаткувати новий напрямок у розвитку моди, і при цьому максимально задовольнити запити масового споживача.

Уляна Дорош, голова БО «БФ «Батерфлай», засновниця «Соціального ательє «Butterfly», розповідає: «Соціальне ательє «Butterfly» - не просто звичайне місце, де можна буде пошити на замовлення якусь річ чи аксесуар. Це ціла спільнота, яка об’єднає дівчат, жінок різних вікових груп для того, аби допомогти їм вийти зі складних життєвих ситуацій та разом з тим розвинути свій творчий потенціал. Тобто своєрідна реабілітація для жінок, які не знайшли себе у житті, але мають бажання навчатися та працювати у швейній галузі».

«Те, що з’явилось у Львові таке ательє – дуже цінно, бо жінки, які перебувають у скрутних життєвих обставинах, серед яких і домашнє насильство, отримали можливість працювати, творити. Можливість утвердити свою гідність. Ательє працевлаштовує і надихає жінок і всіх людей доброї волі діяти, оживляти свої мрії, а не пригнічувати. Тож від сьогодні у Львові започатковано моду на білі сорочки», - зазначила у вітальному слові Катерина Кіт-Садова, дружина міського голови Львова.

У межах проєкту за фінансової підтримки Фонду ООН було придбане спеціальне сучасне професійне швейне обладнання, також працівниці соціального ательє  пройшли спеціалізоване навчання.

Станом на сьогодні в ательє працює 6 жінок.

Наталія Корчинська, заступниця голови БО «БФ «Батерфлай», співзасновниця «Соціального ательє «Butterfly», розповідає: «Соціальне ательє «Butterfly» - це приклад соціального підприємництва, місією якого є створення робочих місць для жінок, які постраждали від домашнього насильства. Адже часто жінка не йде від кривдника саме через матеріальну залежність від нього. Тобто основний акцент у роботі соціального ательє робимо саме на профорієнтацію та працевлаштування таких жінок».

Перед запуском першої колекції, жінки, які постраждали від домашнього насильства, взяли участь в арт-терапії. Вони малювали картини про людські цінності, ці картини лягли в основу принту для виготовлення шовкових хустин. Усі гості у подарунок отримали маленьку хустину з символічним принтом.

Уляна Дорош, голова БО «БФ «Батерфлай», засновниця «Соціального ательє «Butterfly», додає: «Родзинкою соціального ательє є жіночі білі сорочки. Особисто я переконана, що гарна біла сорочка - це основа гардеробу кожної жінки. І якщо запитати дизайнерів усього світу, чи існує така річ, що буде доречною у гардеробі жінок різного віку, з різним стилем, способом життя та доходом, відповідь однозначна - так, це біла сорочка. Для мене ж біла сорочка є найкращою інвестицією у власний гардероб».

Наталія Корчинська, заступниця голови БО «БФ «Батерфлай», співзасновниця «Соціального ательє «Butterfly», говорить: «Також на першому показі представлені вишиті жіночі сорочки. Українська вишиванка сьогодні – це патріотично, стильно і ефектно. Вважаю, вона стане окрасою будь-якого гардероба, бо вона здавна була гордістю українців, і не меншим приводом для гордості вона є сьогодні».

Ательє знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Дорога Кривчицька, 17А. Надає такі послуги: індивідуальне пошиття одягу, ремонт одягу, пошиття текстилю, машинна вишивка, машинна в’язка.

Сторінка ательє в інстаграмі: @butterfly.atelier.lviv

Довідка

За даними Міністерства соціальної політики України, кожна 5 жінка у нашій державі стикається з тією чи іншою формою насильства. Йдеться про фізичний, психологічний, релігійний, економічний або репродуктивний тиск. Торік на Львівщині зафіксовано 19033 звернення від постраждалих осіб. З них: 18134 – від жінок, 709 – від чоловіків, 190 – від дітей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ