Львів святкує 102-гу річницю Листопадового чину. 31 жовтня на площі перед пам’ятником 100-річчю ЗУНР, що на вул. Городоцькій, 40, зачитали фрагмент із медійно-драматичного дійства «Момент і Чин» Юрія Андруховича, а опісля відбувся виступ хорової капели «Дударик». Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.
"ЗУНР стала справжнім феноменом будівництва держави. Той час, в який вона існувала, дав великий відгомін в майбутнє - коли і як була організована держава, за якими стандартами, підходами, з яким завданням — зі завданням будівництва справжньої держави. Сьогодні у непростий час, коли ми дивимось у нашу історію, то згадуємо ще одну аналогію, яка пов’язана зі ЗУНР, — це держава сильних, тих, які творять свою країну, які захищають. Сьогодні ми бачимо багато аналогій, коли наші Герої захищають Україну від агресора, ворога. Лише коли ми у спільній праці, у єдності - тоді ми переможемо", — зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
Нагадаємо, скульптурну композицію українським бійцям Листопадового чину відкрили у Львові 2 роки тому, напередодні 100-ї річниці проголошення ЗУНР. Тоді біля пам’ятника відбулася пісенна стрілецька ватра, а самого Лева, який є центральним персонажем композиції, символічно посвятили у пластуни, одягнувши пластунську хустку. Автор пам’ятника — скульптор Володимир Цісарик.
Довідка
Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) — важливий етап української державницької традиції ХХ століття. Ще з початку 1920-х років громадськість Галичини традиційно відзначає це свято щороку 1 листопада як День Листопадового чину. Державотворення ЗУНР було органічною частиною української революції 1917−1921 років, кульмінаційним моментом якої стало проголошення Злуки УНР і ЗУНР у єдину соборну державу 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві.