Цими днями минають 5-ті роковини подій на Майдані, під час яких загинуло більше сотні людей, що виступили на захист України та проєвропейських цінностей, - нагадують у прес-службі ЛМР.
Аби вшанувати пам’ять Небесної Сотні, на флагштоку біля ратуші брат загиблого Героя Богдана Сольчаника — Степан — підняв прапор, який у час цих буремних подій перебував на Майдані. Опісля усі присутні спільно заспівали Гімн України на площі Ринок.
ʺДякую за таку честь — підняти прапор, — каже Степан Сольчаник. — Я думаю, що Герої Небесної Сотні бачать усе, що зараз відбувається, і впевнений у тому, що їхня жертва була недаремною. А всі сумніви, які у нас виникають, ми повинні розвіювати щодня — своїми справами і вчинкамиʺ
До слова, також вранці на будівлі міськради розмістили банер, присвячений Героям Небесної Сотні.
ʺСьогодні ми згадуємо про людей, які зробили великий вчинок — пішли до останнього, віддали найцінніше, що мали, — зазначає заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. — Цими днями минає вже 5 років — так швидко і, водночас, так повільно. Але це вже ціла історична віха. І наш обов’язок — згадати кожного і гідно вшанувати їхню пам’ятьʺ.
Нагадаємо, цього тижня Львів, традиційно, долучається до вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні низкою заходів. Так, просто зараз у великій сесійній залі Львівської міськради відбувається дискусія ʺПодвиг українських Майданів: від ЗУНР до Небесної Сотніʺ. Тут присутні відомі львівські історики, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, завітає також Степан Сольчаник. Також у цей час у великій залі Центру Довженка відбувається відкритий показ документального фільму ʺМайданʺ, а вже о 19.00 год всіх охочих запрошують на показ фільму ʺКіборгиʺ.
Завтра, 19 лютого, о 15.00 год в малій сесій залі міськради відбудеться відкрита дискусія ʺФеномен жертви Героїв Небесної Сотні — без права на забуттяʺ, де візьмуть участь представники всіх релігійних конфесій міста, інтелігенції та студентства. Також о 12.30 год на площі перед ратушею відкриють тематичну виставку пам’яті героїв. Наступного дня, 20 лютого, у храмах міста відбудуться поминальні панахиди за героями, а всередині міськради, на 2 поверсі, о 10.30 год відкриють експозицію дитячих малюнків. Цього дня на будівлях міськради та районних адміністрацій також встановлять синьо-жовті прапори із чорними жалобними стрічками. Окрім цього, впродовж усіх трьох днів — з 19 до 21 лютого — міськрада запрошує підприємців, власників магазинів, підприємств та інших установ розмістити на своїх вітринах чи всередині закладів символи Майдану — фото, тематичні малюнки, свічки, каски, щити тощо — аби вшанувати пам’ять загиблих.