У Львові розпочали будівництво Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, що у сквері на вулиці Максима Кривоноса. Завершити роботи планують до 1 лютого 2019 року, передає Гал-інфо.
Наразі вже огородили та розмітили територію проведення будівельних робіт, підвели електро- та водопостачання до майданчика. Також частково завезли матеріали, інструменти та техніку.
У Львові оголосили тендер на встановлення меморіалу героїв «Небесної сотні»
Оголошено тендер на реконструкцію скверу Героїв Небесної Сотні
За словами заступника директора ЛКП «Зелений Львів» Андрія Шульського, стела буде покрита особливим металом – кортеном, який привезуть з-за кордону. Тож, наразі ще тривають роботи з укладення договорів щодо постачання цього металу, а також щодо постачання освітлювальної апаратури та інших будівельних матеріалів.
У коментарі для Гал-інфо начальник міського управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський розповів про особливості проекту Меморіалу.
«Простір складатиметься з двох частин. Перша – це пішохідний міст з пандусом між пагорбами вздовж вул. М. Кривоноса. Друга – це площа зі стелою на верхній терасі у сквері.
Розташування на пагорбі ускладнює роботу, тому фундамент заливатиметься двічі. Проте сучасні технології заливки бетону дозволяють незважаючи навіть на погодні умови продовжувати роботу за планом. Тож, будівельники вже залили бетон під стелу у вигляді стріли, яка буде наче наділена синергією напруження.
На прохання родичів загиблих, на стрілі майстри розмістять вигравіювані лазарем портрети Героїв Небесний Сотні, аби залишити у нашій пам’яті згадку про героїчні вчинки. Перед нею буде площа, звідки відкриється прекрасна панорама на місто. Цей меморіал як найкраще поєднується з локальним ландшафтом та у майбутньому стане просторою парковою композицією.
Ще однією перевагою спорудження Меморіалу пам’яті Небесної Сотні саме тут, є розташування у середмісті. Адже поблизу є стоянка для автобусів, що полегшить шлях гостей міста та самих львів’ян до пам’ятки", - розповів Юліан Чаплінський.
Також він додав, що у процесі реалізації проекту розмір кошторису ймовірно, що коригуватиметься. Адже під час безпосередньої роботи на об'єкті можуть з’являтись додаткові потреби. Мова йде про суму в межах 1 млн грн.
Нагадаємо, відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, замовником проектно-кошторисної документації є міське управління архітектури та урбаністики, а на ЛКП «Зелений Львів» покладено функції замовника будівництва.
Додамо, що конкурс проектів тривав з 1 листопада 2016 року до 1 лютого 2017. Було подано 25 конкурсних проектів, серед яких журі вибрало переможців — авторський колектив зі Львова у складі Андрія Лесюка, Марії Яструбчак та Христини Пундак. Переможці отримали 90 тис. грн. та можливість реалізувати свій проект.