Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

У Львові затвердили стратегію розвитку медицини

Сьогодні, 4 листопада, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати затвердили стратегію розвитку медицини на території Львівської міської територіальної громади до 2024 року. "За" таке рішення проголосували 56 депутатів, інформує кореспондент Гал-інфо.

Йдеться про стратегічні цілі розвитку трьох львівських територіальних медичних об’єднань, а саме: невідкладної, планової допомоги та акушерства й гінекології. 

Над створення стратегії працювали головні лікарі медичних установ міста, депутати, чиновник, медичні експерти та консультанти. За підсумками роботи відбувалися публічні обговорення. 

"Співавторами ухвали є 17 колег. Від початку цього року, завдяки залученню медичних експертів, роботі медичної групи, роботі профільної медичної депутатської комісії, колег з USAID, Be-It Health, вдалося напрацювати стратегію. І ми маємо змогу її сьогодні презентувати. Також ми отримали офіційне підтвердження від USAID, що вони після прийняття наших рішень сьогодні і 25 листопада будуть надалі супроводжувати роботу територіальних медичних об’єднань", - про це сказав зауважив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Зокрема, затверджено стратегію розвитку для комунальних підприємств: «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги»; «Львівське територіальне медичне об’єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги»; «Львівське клінічне територіальне медичне об’єднання акушерства та гінекології».

Як зазначив голова постійної депутатської комісії охорони здоров’я та соціального захисту Львівської міської ради Валерій Веремчук, важливо затвердити показники і обрати напрямок розвитку. 

«Дуже добре, що ми розпочали саме з цього і наші добрі наміри ми підтвердили бюджетом. Цього року на медицину було виділено 433 млн грн бюджету розвитку і 180 млн грн бюджету загального фонду. Саме тому ми вже можемо бачити певні зміни у цьому напрямку.

Насправді я переконаний, що в наступному році ми маємо мислити глобальніше. Нам треба не лише гасити пожежі і закуповувати обладнання, якого бракувало роками, але й робити акцент на діагностиці захворювань. Треба працювати на випередження», - сказав Валерій Веремчук.

Він також закликав міського голову продовжити роботу медичної групи, адже під час змін і реформ виникає багато питань, де потрібна миттєва реакція виконавчої влади та міської ради.

«Надалі нам потрібно особливу увагу звертати на роботу первинної ланки медицини – це наші поліклініки, сімейні лікарі, які найбільше контактують з людьми і здатні вчасно виявляти захворювання та не допускати важких станів. Безумовно, що сьогоднішнє рішення – це крок вперед. Ми продовжимо робити усе, щоб наша  медицина ставала якіснішою, безпечнішою і орієнтованою на комфорт пацієнта. Ми маємо амбітні цілі і ми розуміємо куди рухатиметься медична галузь у найближчі роки», - наголосив голова медичної комісії.

Довідка Львівської міської ради

Влітку сесія ЛМР затвердила концепцію розвитку галузі охорони здоров’я  на території Львівської міської територіальної громади. Йшлося про перші кроки реформування вторинної допомоги, зокрема утворення трьох медичних об’єднань за профілем допомоги. Адже це допоможе лікарням підсилити роботу один одного і ефективно розвиватись, лікарі зможуть отримувати вищі заробітні плати, а мешканці – якіснішу допомогу. Пізніше сесія також затвердила Типовий статут комунального некомерційного підприємства (територіальних медичних об’єднань закладів охорони здоров’я) та положення про відокремлений підрозділ комунального некомерційного підприємства (територіальних медичних об’єднань закладів охорони здоров’я). А вже у вересні у мерії презентували дослідження територіальних медичних об’єднань: експерти компанії Be-It Health & Social Impact аналізували, як організована система медичної допомоги у лікарнях, та визначили, як покращити якість роботи ТМО. Відтак, виконком затвердив стратегічні цілі розвитку територіальних медичних об’єднань.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ