Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

У Львові заявили, що хочуть побудувати надшвидку залізницю по всій Західній Україні

ГО «Великий Львів». У Львові заявили, що хочуть побудувати надшвидку залізницю по всій Західній Україні і створити агломерацію.

Сьогодні у Львові презентували нову громадську організацію «Великий Львів». Її засновниками стали міський голова Винник Володимир Квурт, політолог Юрій Ситник та народний депутат Оксана Юринець. Головним завданням новоствореної ГО політики бачать створення агломерації, яка об’єднає містечка та села у 30-кілометровій зоні, а далі – навіть всю Західну Україну.

Про це повідомили сьогодні на прес-конференції «Львів: минуле, сьогодення і майбутнє. Ми будуємо міста, а міста формують нас». Тут міський голова Винник Володимир Квурт, народний депутат Оксана Юринець та політолог Юрій Ситник представили свою ГО «Великий Львів» і розповіли про стратегічні плани на Львів.

За словами Володимира Квурта, якщо ми не хочемо, аби Львів сам себе занапастив, то нам потрібна агломерація.

Львів зараз тріщить по швах, він затиснутий, не має територій для логістичних складів та великих інфраструктурних об’єктів, не має сучасного транспортного ланцюга для швидкого пересування населення в межах міста та поза ним. Квурт наголосив, що нам конче потрібна нова кільцева дорога у 20 кілометрах від міста, а також – сучасна швидкісна залізниця, яка «зшиє» між собою обласні центри Західної України і створить величезний спільний економічний ареал. Він переконує, що це реально і сам вірить у те, що говорить.

«Китай, наприклад, вже давно перейшов на 300-кілометрові зони – зони робочого місця. Можливо, ми ще не готові до такого, але чому ми відкидаємо можливість мешканцю Луцька працювати у Львові? Чи Ужгорода, чи Тернополя, чи Івано-Франківська. Якщо ми їх з’єднаємо швидкісною залізницею, то це стане реальністю. А це означатиме, що ви так само зможете попрацювати у місті-партнері. Ми разом будемо творити нову економічну сутність.

Коли ми говоримо про Львів, то вводимо поняття агломерації. Друзі, ракети, поїзди, трамваї не будують навіть в супер-ОТГ. Ці речі створюють у великих містах, де є науковий, виробничий, людський потенціал. Треба сформувати завдання для себе і для міста, якщо ми хочемо, щоб воно рухалось і розвивалось», - наголосив Володимир Квурт.

За словами Юрія Ситника, який став головою ГО «Великий Львів», картина ще гірша: наше місто - на межі перенаселеня. До 2020 року у Львові буде вже 5 мільйонів метрів квадратних новобудов! З такими темпами забудови міста та припливу мешканців, через кілька років Львів має усі шанси стати містом-мільйонником. Але при цьому інфраструктура Львова розрахована лише на 750 000 тисяч осіб. У генплані міста будівництво житла передбачалося після розвитку інфраструктури. Але відбулось навпаки.

«На початку минулого століття таке вже було - стрімкий приріст населення, активно велася забудова міста. І тоді стикнулися з тим, з чим стикнулись і ми зараз – хаотична забудова, відсутність чітко визначених пріоритетів розвитку міста.

Ідеї Великого Львова насправді понад сто років. Її колись обґрунтував науковець, архітектор-урбаніст Ігнатій Дрекслер. Вона полягає у впорядкуванні, розширенні міста, його економічного розвитку та співпраці з сусідніми громадами. Основною фішкою генерального плану Львова було створення агломерації», - зазначив Юрій Ситник.

У засновниках ГО є і нардеп. Оксана Юринець дещо покритикувала децентралізацію. За її словами, децентралізація дала кошти громадам на місця, але ніхто не навчив їх, як тими грошима розпоряджатись. Тим паче у агломерації Великий Львів, мова має йти не лише про велике місто, а й розумне місто - smart-city.

«Є люди, які об’єднуються зараз у боротьбі з незаконними забудовами, наприклад. Але немає спільного стратегічного бачення, чого хоче громада. Якщо ми хочемо мати дороги, асфальт, то нам потрібен асфальтний завод. Люди, які здатні об’днуватись, мають об’єднуватись. Влада-громада-бізнес – іншого трикутника, який би розвивати міста ще ніхто не придумав. Треба думати наперед, важлива систематична комплексна робота», - розповіла Оксана Юринець.

За словами засновників ГО «Великий Львів», агломерація – вихід як для Львова, так і для всієї країни. Оскільки багато міст затиснуті у власних межах. Їм треба співпрацювати, аби розвиватись.

Засновники громадської організації мають амбітні плани – ствjрити величезного гіганта, який стане серйозним гравцем не лише на економічній карті України, а на міжнародній арені. Зараз проводять консультації спеціалістами у різних сферах та залучають їх до формування векторів розвитку «Великого Львова».

Коли чуємо про таке, то Львівське метро здається не таким уже й нереальним.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ