Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У МОН розповіли про реформу аспірантури

Необхідність реформування аспірантури в українських вищих навчальних закладахобумовлена низкою факторів. Про це під час семінару - тренінгу «Запровадження освітньо-наукових програм в аспірантурі та ліцензування» сказав радник міністра освіти і науки Михайло Вінницький, інформує освітній портал.

Зокрема, за словами Вінницького, ефективність підготовки у ВНЗ складає 27%, та 12% - у наукових установах.

Також на думку радника міністра, такі фактори, як жорстка прив’язка до шифру спеціальності, обмеження аспіранта єдиним науковим керівником, надання переваги для публікацій у журналах з переліку Вищої атестаційної колегії не сприяють інтеграції молодих науковців у світову наукову спільноту.

Михайло Винницький зауважив, що європейською тенденцією є структуровані програми, спрямовані на розвиток компетенцій захисника.

Заступник директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації МОН Олена Воронюк поінформувала, що 23 березня урядом було затверджено порядок підготовки здобувачів вищої освіти ступеня «Доктор філософії» та «Доктор наук». За її словами порядок визначає підготовку здобувачів вищої освіти.

Воронюк пояснила аспекти щодо підготовки аспірантів, ад’юнктів, докторантів, що здійснюється вищими навчальними закладами та науковими установами, започаткованої до набрання чинності нової постанови. Вона зазначила, що ті аспіранти та докторанти, які бажають отримати ступінь кандидата або доктора наук, завершать своє навчання в аспірантурі у 2019 році, здобувачі наукового ступеня – у 2020 році.

Окрім того, заступник директора департаменту зазначила ключові зміни, що будуть впроваджені з новим порядком підготовки доктора філософії та доктора наук.

Зокрема, підготовка доктора філософії здійснюється в аспірантурі, що включає у себе денну, вечірню та заочну (дистанційну) форми навчання, а також поза аспірантурою – для здобувачів, які поєднують наукову та науково-педагогічну діяльність.

Підготовка доктора наук здійснюється тільки за денною формою навчання або шляхом самостійної підготовки дисертаційного дослідження. Також змінюється термін навчання в аспірантурі, ад’юнктурі денної, вечірньої та заочної форми навчання – 4 роки. Для підготовки і перебування в докторантурі цей термін складає 2 роки.

Як повідомила Воронюк, нова постанова також дозволить покращити матеріальний стан аспірантів. У порядку підготовки доктора філософії передбачено, що аспірант або докторант, який захистився до закінчення терміну підготовки, має право за власним бажанням та вибором отримати одноразову виплату у сумі залишку стипендії, передбаченої у бюджеті вищого навчального закладу, отримати оплачувану відпустку на строк, що залишився, або, у випадку, якщо аспірант чи докторант залишається працювати у тому ж ВНЗ, сума залишку від стипендії може бути зарахована йому як щорічна надбавка до заробітної плати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ