У межах реалізації програми транскордонного співробітництва ʺСвіт Карпатських Розет − заходи із збереження унікальності культури Карпатʺ відбулася зустріч ініціаторів та бенефіціарів проекту. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛОДА.
Зустріч організували в польському гірському селі Гічва, яка передбачала проведення засідання керівного комітету та наукового семінару.
ʺПроект переслідує дуже важливу ціль і ми прагнемо зробити все, щоб зберегти культурну та історичну спадщину Карпат. Адже наші унікальні традиції, ремесла, звичаї, музика та архітектура приваблюють туристів з різних країн світуʺ, - зазначив заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський.
Під час робочого засідання 11 польських та українських партнерів обговорили стан реалізації проекту, проблеми та подальші кроки щодо виконання наступних етапів робіт. Науковий семінар проходив під куруванням доктора Агнєшки Пєньонжек, яка представляє Асоціацію для розвитку та промоції Підкарпаття ʺPRO CARPATHIAʺ.
Спікерами заходу стали професор ЛНУ ім. І. Франка Володимир Галайчук, доктор інженерії та архітектор Марек Грансіцький, кераміст з Прикарпаття Сергій Дутка та магістр Андрій Жигадло.
У межах семінару порушили питання традицій та обрядів бойків, характерні риси бойківської, лемківської та гуцульської забудови, а також ознайомились з особливостями косівської кераміки та сакральної архітектури польсько-українського прикордоння.
Учасникам організували ознайомчий візит до Бещадської школи ремесл в Угерцях Мінеральних, де проводять майстер-класи із професій, що зникають: гончарства, довоєнної каліграфії та кулінарного випікання традиційного содового хліба в сільській печі.
Зазначимо, що проект “Світ карпатських розет - заходи із збереження унікальності культури Карпат” отримав підтримку незалежних експертів та був рекомендований до співфінансування з коштів Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна ЄІСП 2014-2020. Проект передбачає створення польсько-українського Карпатського центру культурної спадщини — ʺРозетиʺ, що складатиметься з 4 структур: у Косові, Уричі, Колочаві та Бистрому.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, потік туристів в українські Карпати зростає.