Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура  |  Волинь

У Славську планують відновити зруйновані розписи у церкві

За ескізами розписів у церквах на Золочівщині та Пустомитівщині мають намір створити проект відтворення живопису Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка.

Ймовірний план повернення у церкву розписів видатних відомих українських художників доби сецесії перш за все узгодять з громадою та мистецтвознавцями, аби знайти оптимальні шляхи вирішення ситуації, що склалася.

Про це сьогодні йшлося під час наради під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Івана Собка.

ʺПрикро, що ми втратили такої цінності мистецькі надбання, однак тепер маємо вирішити як діяти далі. Львівщина славиться великою кількістю історичних, культурних, архітектурних пам’яток, і наша зона відповідальності - спільно про них дбати. Ініціативність громади Славського допоможе втілити цей проект, а на його реалізацію варто залучити різні джерела фінансуванняʺ, - зазначив Іван Собко.

На думку заступника голови ОДА церква Успіння Пресвятої Богородиці у Славському має залишатися пам’яткою архітектури місцевого значення, а проект можуть виконати фахівці ДП ʺІнститут ʺУкрзахідпроектреставраціяʺ.

ʺНа Львівщині є кілька церков, розписаних талановитими художниками. Ескізи робіт Сосенка та Буцманюка можна взяти у церкві Святого Михаїла у Підберізцях, у дерев’яній церкві села Поляни Золочівського району та в церкві Святого Миколая у Золочеві. Також варто розглядати загалом програму порятунку модерної спадщини, адже відомо, що радянська влада їх нищила свідомоʺ, - наголосив художник реставратор Олег Рішняк.

За словами єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицткої єпархії УГКЦ владики Григорія Комара, усіх священиків греко-католицької церкви ознайомлять із переліком пам’яток, аби попередити подібні випадки.

ʺПарохи повинні знати, якщо церква, якою вони опікуються, має історичне значення. Громада церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Славському попередньо згоджувалась відновити розписи. Окрім того, там ще зберігся іконостас, теж ймовірно, роботи Модеста Сосенкаʺ, - розповів владика Григорій Комар.

За результатами зустрічі вирішили скерувати звернення до голови Славської ОТГ щодо пропозицій з відновлення розписів та шляхів співфінансування проекту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ