Слухай онлайн
Cуспільство

У Тернополі відкриють скульптурну композицію пам’яті загиблих воїнів-артилеристів

фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
фото - Укрінформ
1/5
На Тернопільщині заслужений художник України Микола Шевчук завершує роботу над створенням скульптурної композиції, присвяченої воїнам-артилеристам, які загинули на Сході України.

Про це повідомляє Укрінформ.

«На передньому плані - образ воїна-ангела з війська небесного на чолі з архістратигом Михаїлом, який постав на захист Божої правди і волі, своєї віри і поваги до себе. За це все й нині стоять там, на сході України, гинуть наші хлопці… У пам'ять їм, а передусім на шану загиблих воїнів-артилеристів, і вирішив реалізувати цей творчий проєкт. Його назва – «Вогонь запеклих не пече», шевченківські слова, що вписані у сьогоднішні шеврони воїнів 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола, військова частина якої базується у Тернополі», - розповів Шевчук.

За словами скульптора, задум про створення такої композиції виник у нього давно. Майже рік минув у пошуках відповідного матеріалу – теребовлянського пісковика, а потім – розробка ескізу, кількамісячна нелегка робота над кам’яною брилою висотою 4 метри і шириною близько трьох метрів.

На пам’ятнику, крім образу воїна-ангела зі щитом і вогненним мечем у вигляді снаряду й гасла «Героям слава!», витесано й силует-образ скорботної матері, яка у тилу чекає свого сина з війни.

Митець викарбує у камені й інші символи, що багато значать для українців, зокрема, й 5 зламаних колосків - символів Голодомору, гілки дуба із жолудями, уособлення доблесті та сміливості у подоланні труднощів.

Скульптурну композицію «Вогонь запеклих не пече» планують урочисто відкрити у Тернополі на території військової частини 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола 9 вересня. Саме цього дня у 2014 році було видано наказ про її створення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ