Тестування з іноземних мов у наступному році може мати додаткову складову – аудіювання.
Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему:
«Як ЗНО реформує систему освіти, а як освітня система профанує ЗНО?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
- У квітні відбувалася апробація нових тестових завдань з іноземних мов. Ці тестові завдання були доповнені аудіюванням. Апробація у Львівській області пройшла успішно. Було понад 1000 учасників. Спецшколи, які писали рівень Б-2, на 99% забезпечили явку учнів. І всі вони мали можливість зареєструвати собі результат з апробаційного тестування як державну підсумкову атестацію, - розповіла вона.
Проте Лариса Середяк сказала, що побоюється цього тестування, бо воно потребує технічного забезпечення в кожній аудиторії.
- Треба, щоби воно було ліцензійне, щоби ця штука грала, щоби диск відкривався, - каже директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Спостерігач «Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Радиш зауважила, що ЗНО в Україні вже ввійшло в певну колію.
- Процедури уже усталені, вони з кожним роком вже краще дотримуються і дотримуються, все менше таких нюансів як десь, когось впустили за не тими документами або не вилучили з пункту тестування, - говорить вона.
Наталя Радиш зауважила, що з кожним роком вузи все менше зважають на шкільні атестати, а все більше – на результати ЗНО.
- Два-три роки тому атестат також мав вагу 200 балів і прирівнювався до одного з результатів ЗНО. І з цього виникала ситуація, коли випускники намагалися якось заплатити за кращий атестат, бо заплатити за ЗНО не можна, але таким чином вони підвищували свій конкурсний бал, бо купували цей атестат, - згадує вона.
Минулого року з набуттям чинності Закону «Про вищу освіту», було запроваджено коефіцієнт, який застосовують до результатів ЗНО.
- Тобто конкурсний бал абітурієнта складається з результатів трьох ЗНО, кожен з яких має мати вагу не менше 20 відсотків, і – балу атестату, який зараз може бути не більше 10 відсотків. Минулого року були вузи, які взагалі не враховували бал атестату. Наприклад, медичний університет визначав, що профільною є біологія, ставили коефіцієнт 40 відсотків, а до інших двох – по 30 відсотків, - пояснює Наталя Радиш.
За її прогнозами, ЗНО буде й надалі набирати вагу.