Слухай онлайн
Політика

Учасники НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс

Учасники саміту НАТО у заключній декларації за результатами зустрічі в Брюсселі підтримали прагнення України вступити до складу Альянсу, - Громадське.

Про це йдеться в декларації, опублікованій на сайті НАТО.

«Незалежна, суверенна та стабільна Україна, яка твердо дотримується принципів демократії та верховенства права, є запорукою євроатлантичної безпеки. Ми твердо переконані в тому, що Україна має право самостійно вирішувати власне майбутнє та зовнішньополітичний курс. Зважаючи на переосмислення українських прагнень до членства в НАТО, ми керуємось нашими рішеннями на Бухарестському саміті та на наступних самітах», — підсумували учасники саміту.

У НАТО підкреслили успіх проведених в Україні реформ, однак зазначили, що очікують від Києва «подальшого прогресу в зусиллях з подолання значних проблем, які лишилися».

Також в Альянсі згадали про український закон про освіту, який спричинив конфлікт з Угорщиною. У НАТО закликали Україну в повній мірі виконувати рекомендації та висновки Венеціанської комісії, яка детально вивчала текст закону.

За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

Раніше Порошенко затвердив річну програму співробітництва України з НАТО.

Також Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».

Громадське

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...