Слухай онлайн
Політика

Україна надіслала ноту протесту РФ через відкриття Путіном мосту у Криму

МЗС України опублікувало заяву у зв’язку із неузгодженим візитом Президента Російської Федерації В.Путіна до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та відкриттям руху по залізничній частині так званого ʺКримського мостуʺ

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із неузгодженим візитом президента Російської Федерації В.Путіним до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та відкриттям руху по залізничній частині так званого ʺКримського мостуʺ через Керченську протоку, який російська сторона побудувала без згоди України і з грубим порушенням норм міжнародного права, в тому числі Конвенції ООН з морського права.

Ні поїздки російських посадовців до Криму, ні будівництво мосту, як і будь-які інші дії окупаційної адміністрації, жодним чином не можуть змінити закріплений у Конституції України статус Автономної Республіки Крим і міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах.

Дії РФ щодо так званого ʺКримського мостуʺ грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року, двосторонні договірні зобов’язання перед Україною та фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права.

Ні Україна, ні жодна цивілізована держава світу не визнає нікчемні спроби Кремля легітимізувати анексію частини суверенної території України.

Вчергове наголошуємо, що Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь.

Вимагаємо від російської сторони припинити протиправні діяння та будь-яку діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України - Автономній Республіці Крим та м. Севастополь.

Російській стороні передано відповідну ноту протесту.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Росія заявила про завершення будівництва Кримського мосту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");