Слухай онлайн
Політика

Україна перестала бути головою ОБСЄ

В 2014-му році в ОБСЄ головуватиме Швейцарія. Про це повідомило УНІАН.

Президент Швейцарської конфедерації, голова ОБСЄ в 2014 році Дідьє Буркхальтер на прес-конференції в Києві в рамках участі в міністерському засіданні ОБСЄ розказал про пріоритети головування Швейцарии в ОБСЄ.

За його словами, ними стануть врегулювання конфліктів у "гарячих" точках, регіональне співробітництво та захист прав національних меньшин.

Буркхальтер повідомив, що Швейцарія призначить двох спеціальних представників на Західних Балканах і Південному Кавказі. Вони працюватимуть два роки - їх перепризначить Сербія, яка буде головою ОБСЄ в 2015 році.

Серед пріоритетів Швейцарського головування, за словами Буркхальтера, залишиться Придністров'ї.

Як відомо, Україна була головою ОБСЄ в 2013-му. У світлі останніх подій в Україні в організації неодноразово закликали офіційний Київ не забувати про обов'язки, взятих на себе в її рамках.

Зокрема, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятовичвисловила глибоку стурбованість з приводу безпеки журналістів в Україні після нападу на журналістку Тетяну Чорновол. Вона закликала владу провести швидке і ретельне розслідування для притягнення винних до відповідальності.

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ