Слухай онлайн
Політика

Україна посилить взаємодію з країнами ʺВишеградської четвіркиʺ

Україна посилить взаємодію з Вишеградською групою, до якої входять Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина. Про це під час зустрічі у Києві домовилися Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Чеської Республіки Андрей Бабіш, - інформують у прес-службі Президента України.
Зустріч Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Чеської Республіки Андрея Бабіша

ʺУ рамках головування Чехії у ʺВишеградській четвірціʺ ми домовилися посилити взаємодію між Україною та цією групою. Впевнений, що досвід інтеграції цих держав до ЄС буде для нас дуже кориснимʺ, – заявив Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками перемовин.

Глава держави зазначив, що наразі Україна та Чехія відновлюють політичний діалог на найвищому та міжурядовому рівнях.

ʺЗ 2008 року це перший приїзд на такому рівні пана Прем’єр-міністра Чехії. Коли ми говоримо про рестарт (взаємин. – Ред.) – це бажання зустрічатися та домовлятися. Цей приїзд і наша зустріч уже говорять про те, що ми виходимо на новий рівень відносин між нашими країнамиʺ, – наголосив він.

Володимир Зеленський назвав переговори широкими, предметними та насиченими, що свідчить про глибину потенціалу співпраці між державами.

Під час зустрічі з Андреєм Бабішем Глава держави розповів про зусилля задля припинення війни на Донбасі та повернення під контроль усіх українських територій, а також про підготовку до зустрічі у Нормандському форматі.

Крім того, Володимир Зеленський подякував чеському уряду за фінансову допомогу у проектах з розвитку підприємництва, зміцнення громадянського суспільства в нашій державі та реформування вищої освіти. Також Президент висловив подяку за підтримку закладів вищої освіти, перенесених з тимчасово окупованих територій. Ідеться про Донбаську національну академію будівництва та архітектури, Луганський національний університет ім. Т. Шевченка та Горлівський інститут іноземних мов.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш запросив Володимира Зеленського відвідати зустріч ʺВишеградської четвіркиʺ у Празі.

ʺМи говорили з паном Президентом, що В4 має свою вагу, свій голос у межах Євросоюзу. Ми активні. І ми будемо дуже вдячні, якщо пан Президент відвідає нас у Празі, коли ми головуватимемо у В4ʺ, – сказав він.

Крім того, Прем’єр-міністр Чехії заявив про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах.

Андрей Бабіш висловив сподівання на результативність очікуваної зустрічі в Нормандському форматі.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, 19 листопада розпочалася зустріч Президента України та Прем’єр-міністра Чеської Республіки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");