Україна розпочала запровадження сучасної європейської системи морського екологічного моніторингу та розробляє нову Морську стратегію, яка базується на європейських принципах. Про це на прес-конференції повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає Урядовий портал.
Він пояснив, що Україна відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС взяла на себе зобов’язання формувати державну політики щодо охорони морського середовища на європейських засадах.
«Рамкова Директива Європейського Союзу про Морську стратегію визначає задачі екологічної політики країни щодо моря. Україна згідно з Угодою про асоціацію з ЄС взяла на себе зобов’язання до 2021 року імплементувати цей документ у повному обсязі. Зараз Мінприроди працює над виробленням нової державної політики щодо охорони морського середовища відповідно до європейських підходів», - пояснив Остап Семерак.
За словами Міністра екології та природних ресурсів, відповідно до Рамкової директиви про Морську стратегію визначено певний стандарт або еталон для морського середовища – Гарний екологічний стан (ГЕС), який визначається за 11 так званими дескрипторами гарного екологічного стану та понад 60 показниками з поетапним підходом для досягнення поставлених цілей протягом 6 років.
«Наразі ми навіть трохи випереджаємо очікуваний графік імплементації Морської Директиви ЄС. Ми вже підготували проект майбутньої постанови Уряду про Морську стратегію та розробили анотовану структуру майбутньої Морської стратегії», - розповів Остап Семерак та закликав екологічну громадськість взяти активну участь у розробці Морської стратегії країни.
Міністр також відзначив активну допомогу ЄС у імплементації європейських стандартів в охороні за збереженні стану акваторії Чорного моря. Зокрема, групою міжнародних екологів в рамках проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (ЕМБЛАС-ІІ) вже виконано Національний пілотний моніторинг в українських водах та проведено спільні українсько-грузинські дослідження відкритого моря.