Слухай онлайн
Політика

Україна та Франція проведуть консультації щодо визнання COVID-сертифікатів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Франції Жаном-Івом Ле Дріаном за ініціативи французької сторони.

Про це інформує пресслужба МЗС України.

Глави дипломатії відзначили безпрецедентно високий рівень, якого нині досягли двосторонні відносини України та Франції. Французький міністр висловив задоволення тісним діалогом, який склався у нього з українським колегою. 

Жан-Ів Ле Дріан висловив вдячність Дмитру Кулебі за його особисте сприяння швидкому та злагодженому переїзду посольства Франції в Україні до нового приміщення. 

Міністри привітали активний розвиток економічної співпраці, зокрема укладення чотирьох стратегічних міжурядових угод на загальну суму понад 1,3 млрд. євро. Сторони позитивно відзначили нещодавній візит поважної делегації Асоціації французьких підприємств MEDEF до України, участь в якому взяли топ-керівники низки французьких компаній.

Глави дипломатій обговорили перспективи роботи Нормандського формату на всіх рівнях: глав держав та урядів, міністрів закордонних справ, радників лідерів. 

Дмитро Кулеба наголосив, що Україна високо цінує зусилля Франції у рамках Нормандського формату, який залишається основним майданчиком для врегулювання російсько-українського збройного конфлікту попри провокативну поведінку Росії. 

Жан-Ів Ле Дріан детально роз'яснив Дмитру Кулебі мотиви нещодавньої  німецько-французької ініціативи щодо відновлення діалогу ЄС з Російською Федерацією, яка не знайшла підтримки серед країн-членів ЄС. Французький міністр підкреслив, що  Париж виступає за вимогливий діалог по відношенню до Москви. Глава української дипломатії нагадав, що ЄС призупинив проведення самітів з Росією у 2014 році внаслідок агресії РФ проти нашої держави, і без конструктивних кроків з російського боку говорити про відновлення такого формату діалогу немає жодних підстав. 

Дмитро Кулеба окремо порушив питання визнання Францією українських свідоцтв про вакцинацію від COVID-19. Сторони домовилися, що невдовзі відбудуться відповідні українсько-французькі консультації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ