Слухай онлайн
Політика

Україна та ЄС підписали угоду про відкрите небо

Україна і Європейський союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір. Україна отримає право призначати свої авіакомпанії для польотів до будь-яких країн-членів ЄС.
фото - УНН

Про це інформує УНН.

Документ підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, посол головуючої у ЄС Словенії Томаш Менцін, та віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

На церемонії були присутні Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Шарль Мішель і Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Раніше Шарль Мішель повідомив, що з 2017 року в ЄС було здійснено понад 50 мільйонів безвізових візитів з України.

“Нова угода між Україною та ЄС про єдиний авіаційний простір відкриває ринок для бюджетних авіакомпаній і пропонує набагато більше можливостей для обмінів і відвідувань”, - додав він.

В Офісі віце-прем’єр-міністра з питань євроінтеграції зазначили, що ефект від угоди полягає зокрема у покращенні ефективності та безпеки польотів, зростанні конкуренції та, за рахунок цього, підвищенні комфорту, у той час як ціни матимуть тенденцію до зниження.

Так, завдяки підписанню угоди, на українців чекає низка переваг, зокрема:

  • Поступово збільшиться кількість авіаперевізників на міжнародних і внутрішніх рейсах.
  • Працюватиме більше аеропортів, до і з України буде більше рейсів.
  • Стане більше комфорту в аеропортах.
  • Європейські авіакомпанії зможуть здійснювати внутрішні українські рейси, які також стануть більш доступними.
  • Українські авіакомпанії зможуть претендувати на здійснення складних перевезень в рамках ЄС, якщо хоча б одна точка маршруту розташована в Україні.

Угода набере чинності у два етапи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ