Слухай онлайн
Cуспільство

Українки збирають гроші на апарат для реабілітації ветеранів

Ініціаторки благодійного проєкту ʺБудь потужною на 300Wʺ запрошують 300 жінок приєднатися до закупівлі роботизованого комплексу для відновлення рухових можливостей найважчих поранених ветеранів війни на Донбасі.

Про це повідомила 10 жовтня учасниця та ініціаторка проєкту, директорка благодійного фонду ʺКРАНʺ Інна Данченко, - передає Радіо Свобода.

ʺЗа останні 5 років понад 24 тисячі людей зазнали важких поранень через воєнні дії на території України. 40 % ушкоджень – це травми голови. Ця частина бійців перетворилася на людей-тіней. Про них мало знають, тому що про людей у комі не знімають сюжети. Але вони існують. Ми хочемо стати підтримкою тим жінкам, чоловіки яких воювали, але через серйозні травми лікарі почали називати їх безперспективними. Ми доводимо, що навіть з ураженням спинного та головного мозку можна поставити людину на ноги. ʺБудь потужною на 300W(omen)ʺ – це проєкт жінок, які захищають чоловіківʺ, – розповіла Данченко.

Виконувач обов’язків заступника головного лікаря з лікувальної справи Науково-практичного центру нейрореабілітації ʺНодусʺ Олена Майданник зауважила, що в черзі на таку реабілітацію стоять 685 ветеранів.

ʺУ складному стані опинилися люди з ушкодженням центральної нервової системи, яким вкрай необхідна спеціалізована нейрореабілітація. У клініці ми розробляємо індивідуальні програми пацієнтам. Деякі тяжкопоранені бійці АТО отримують відновне лікування три роки безперервно. Жоден державний заклад не надаватиме спеціалізовану реабілітацію такий період. Від початку війни власним ресурсом ми вже підняли 216 ветеранів. Проте ці ресурси вичерпні, тому ми просимо українок допомогти у придбанні роботизованого комплексу G-EO System Evolution. Апарат дасть змогу розширити можливості центру ефективно проводити нейрореабілітацію для ветеранів. Так, з 685 бійців – 50 щороку отримуватимуть допомогу з відновлення ходиʺ, – додала Майданник.

Повна вартість швейцарського комплексу становить 320 тисяч євро, однак імпортер обладнання ʺз огляду на мету проєкту робить значну знижкуʺ, і апарат коштуватиме 300 тисяч євро. Внесок трьохсот учасниць в розмірі 1000 євро дасть можливість придбати цей комплекс. Ініціаторки проєкту зазначають, що суму можна перераховувати до 25 грудня 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ