Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Українські полярники вирушили з Чилі до Антарктиди

Як інформує прес-служба МОН, команда 25 Української антарктичної експедиції (УАЕ) успішно завершила двотижневу обсервацію в Чилі та вирушила до Антарктиди.
Фото: МОН

Їхній від'їзд на судні "Бетанзос" відбувся о 05:45 (за київським часом) сьогодні, 14 квітня 2020 року, з порту Пунта-Аренас.

Цьому передувало завантаження протягом кількох діб 6 фур із продуктами, пальним та обладнанням. Також була проведена ретельна дезінфекція судна та вантажу, адже Антарктида досі лишається єдиним континентом, вільним від COVID-19. 

Очікується, що до кінця тижня команда має дійти до української антарктичної станції «Академік Вернадський» через штормову протоку Дрейка. Далі заплановано приблизно 5 днів на розвантаження та стільки ж — на повернення на материк учасників 24-ї УАЕ.

"Зусиллями наших дипломатів маємо домовленість, що уряд Чилі впустить нашу експедицію, яка вже понад рік пропрацювала в Антарктиді, на свою територію. Звідти потім буде організована їхня відправка в Україну. Шляхи цього останнього етапу ще узгоджуються та залежать від того, як буде розвиватись ситуація з карантином в Україні та інших країнах на шляху додому", — повідомив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Українські полярники вже в Чилі: після обсервації вирушать до Антарктиди

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ