Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Українсько-канадська співачка презентувала онлайн-архів старовинних народних пісень

1/3
Українсько-канадська співачка, етномузиколог, учасниця гуртів "Balaklava Blues" і "Lemon bucket Orkestra" Марічка Марчик презентувала онлайн-архів старовинних українських народних пісень.

Про це повідомляє Укрінформ.

На сайті Folk-Ukraine представлена народна пісенна традиція 14 етнографічних регіонів, включно з Кримом. Кожен регіон репрезентовано десятьма жанрами: пісні весняні та зимові, релігійні, побутові, жартівливі тощо.

Сайт став результатом майже річної роботи Марічки Марчик та цілої команди етномузикологів і фольклористів України. Архів складається з 28 анімованих авторських артколажів, створених художницею Юлею Табенською у співпраці з Марчик і групою українських дизайнерів.

"Цей дизайнерський сайт - результат майже річної роботи Марічки та цілої команди провідних етномузикологів та фольклористів України і сам по собі є витвором мистецтва. Архів має унікальний вигляд - складається з 28 анімованих авторських артколажів, створених талановитою художницею Юлею Табенською у співпраці з Марічкою та групою українських дизайнерів. Анімував колажі Андрій Івануса", - йдеться у повідомленні.

Для людей з вадами слуху є можливість вивчати пісні через детальні нотні транскрипції, а також деякі відео, які включають наочну демонстрацію звуковисотності пісень.

Кожна пісня представлена текстами українською, транслітерована латиною з коротким перекладом сюжету англійською мовою.

Головна частина матеріалів складається з народнопісенних архівів лабораторій етномузикології Національних музичних академій Києва та Львова, а також приватних архівів фольклористів, записаних переважно у період з 70-х років ХХ сторіччя по сьогодення.

Увесь матеріал доступний українською та англійською мовами, на різних платформах і девайсах.

У планах — його постійне поповнення новими матеріалами, розширення жанрових галузей та створення аналогічної бази традиційної інструментальної музики.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ