Слухай онлайн
Cуспільство

Українську волонтерку Яну Зінкевич представили Папі Римському

У Римі вручили відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча за гуманітарний внесок та приклад особистої жертовності і гуманізму. Серед лауреатів — двоє українок: волонтерка Яна Зінкевич та письменниця Оксана Забужко. Також відзначені американський історик Тімоті Снайдер, німецька благодійниця Бриґітта Вебер та європейський дипломат Ян Томбінський, повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.
УГКЦ

27 січня у Головному українському храмі Рима Комітет зі вшанування пам'яті Блаженного священномученика Омеляна Ковча провів сьому церемонію нагородження під патронатом Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.

А наступного дня лауреатів відзнаки представили Папі Римському Франциску. Папа Франциск уперше прийшов до української церкви — він відвідав Катедральний Собор Святої Софії у Римі. Із цієї нагоди Голова комітету Іван Васюник вручив Святійшому отцю ікону Блаженного Омеляна Ковча.

"Сьогодні в Римі ми свідчимо правду і кажемо світу те, що належить сказати від імені України. В Україні триває війна. Це не громадянська війна і не локальний конфлікт. Війну проти України веде Росія", — відзначив Іван Васюник.

"Свідчення правди, — наголошують у Комітеті, — є сьогодні у слові геніальної української письменниці Оксани Забужко, в подвигу юної волонтерки Яни Зінкевич, в науковій і моральній чесності визначного історика Тімоті Снайдера. Про Україну свідчить наш друг і побратим польський дипломат Ян Томбінський. Україну зігріває любов Бриґітти Вебер, яка стала втіленням добра для багатьох наших співвітчизників, особливо дітей".

Відтепер кожне з цих визначних імен від нині об’єднує ще одне ім’я — ім’я Омеляна Ковча.

Раніше лауреатами відзнаки були Ліна Костенко, Євген Сверстюк, Арон Вайс, спільнота св. Егідія з Рима, Український католицький університет, Марко та Уляна Супруни та інші.

Як відомо, Омелян Ковч був українським священником який рятував людей від звірств комуністичного та нацистського режимів, підтримував їх у час скрути та смерті незалежно від національності та релігійних переконань. Отець Ковч був в'язнем і водночас парохом німецького концтабору Майданек, де й загинув, не зрікшись служіння та відмовившись від можливості врятуватися.

Від 2001 р., коли Папа Іван-Павло ІІ беатифікував отця Омеляна Ковча, віряни складають молитви до нього та надихаються його прикладом. З метою поширення ідей гуманізму та міжнаціонального порозуміння у 2010 за ініціативи кардинала Любомира Гузара був створений Комітет із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча, куди увійшли Іван Васюник (голова), владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду єпископів УГКЦ, отець Стефан Батрух, Мирослав Сеник, Олександр Богуцький, Данило Лубківський, Микола Кміть, Мирослав Маринович, Володимир Сергійчук.

Довідка про лауреатів:

Бриґітта Вебер — німецька добродійниця. Її 20-річну жертовну безкорисну доброчинну працю і опіку відчули сотні багатодітних українських родин, школи-інтернати, дитячі садочки, лікарні, окремі важкохворі діти, особи похилого віку, діти з інвалідністю. Бриґітту Вебер називають другою Матір’ю Терезою для України. Комітет відзначає унікальний взірець небайдужості і велич серця, яке зігріває сотні сердець і ділиться теплом з мільйонами, багатолітню безкорисну допомогу українським дітям і родинам, яка є видатним прикладом особистої жертовності, співчуття і любові.

Оксана Забужко — українська письменниця і філософиня. Твори письменниці перекладені понад 20 мовами. В Україні Оксана Забужко є одною із найпопулярніших україномовних авторок. Комітет відзначає її видатну літературну працю та громадянську позицію, чесну і правдиву розповідь Авторки про рідний народ, яка стала його голосом у світі та виразним словом на захист національної гідності й універсальних людських прав.

Яна Зінкевич — доброволиця-медичка. Керівниця Медичного управління та реабілітації бійців Української Добровольчої Армії. Командувачка Медичного батальйону «Госпітальєри». Яна Зінкевич у свої 19 років винесла з поля бою 128 поранених. Пережила важку травму і знову повернулася на передову. Комітет відзначає особисту самопожертву та геройську волонтерську працю – за подвиг порятунку життя людей і за особистий приклад самопожертви та мужності, який наслідує приклад Омеляна Ковча.

Тімоті Девід Снайдер — американський історик. Спеціалізується на історії Центральної та Східної Європи. Докторський ступінь здобув 1997 року в Оксфордському університеті. Викладає на історичному факультеті Єльського університету. Праці Т. Снайдера опубліковані багатьма мовами світу. Комітет відзначає багатолітню діяльність, що відкриває світові правду про потрясіння української історії як про універсальний приклад боротьби за свободу і справедливість, а також за взірець особистої моральної та наукової чесності у час пост-правди і спроб реваншу авторитаризму та тиранії.

Ян Томбінський — польський та європейський дипломат. У 1989 був засновником і президентом Асоціації з євроінтеграції у Кракові, а також членом профспілки «Солідарність» у Яґеллонському університеті. Колишній голова представництва Європейського Союзу в Україні. Сьогодні — представник ЄС при Святому Престолі.  Комітет відзначає його віддану працю на підтримку демократичних цінностей у Польщі, Україні та Європі — за непорушну вірність цінностям свободи і людських прав і за винятковий особистий приклад єднання європейських народів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...