Слухай онлайн
Cуспільство

Українці можуть почати отримувати по три платіжки за газ

Комунальники зможуть стягувати з українців, які живуть у багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.
Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

Про узаконення третьої платіжки за газ розповів керівник Асоціації професійних управителів нерухомості Андрій Нікончук, пише "OBOZREVATEL".

За його словами, третя платіжка за газ з'являтиметься тоді, коли в цьому виникне необхідність. Наприклад, після усунення аварійної ситуації.

"З огляду на чинні зміни до закону, за замовчуванням обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж покладено на суб'єкт розподілу газу, того, хто обслуговує зовнішньобудинкові інженерні мережі. Але за це він буде за замовчуванням виставляти рахунок власникам будинку. Якщо споживачів не влаштує послуга, вони мають право зібратися і вибрати іншу компанію. Але ця компанія повинна відповідати умовам Держпраці в частині техніки безпеки", - зазначив Нікончук.

За його словами, поки незрозуміло, скільки коштуватиме послуга з обслуговування мереж. Її граничну вартість повинен визначити Кабмін.

"Можу припустити, що жителі багатоквартирних будинків за розподіл платять залежно від обсягу газу, який вони спожили за попередній рік. Можливо, обслуговування мереж - це також буде формульна складова. Тому що будинок на будинок не схожий, мережі на мережі не схожі. Єдина цифра, до якої можна прив'язатися, це обсяг, який проходить цими мережами", - сказав Нікончук.

Раніше обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тариф за послуги ЖЕКу. Зараз ЖЕК цим займатися перестав і внутрішньобудинкові газові мережі на деякий час залишилися "безгоспними".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ