Слухай онлайн
Економіка

В 2010 році країни СНД вийдуть з кризи, – доповідь ООН

Країни СНД поступово долають наслідки світової фінансово-економічної кризи, вважають в ООН.

"Зазнавши різкого економічного спаду на 6,7% в 2009 році, СНД очікує в 2010 році загальне економічне зростання приблизно на 1,7%", – йдеться в прес-релізі, виданому з нагоди презентації доповіді ООН "Світова економічна ситуація і перспективи (МЕСП) на 2010 рік ". Презентація доповіді відбулася в понеділок у Москві.

Автори доповіді підкреслюють, що занепад російської економіки негативно вплинув на економічні показники по всьому СНД.

"У Російській Федерації початкові збої, що виникли через неадекватний доступ до міжнародного фінансування, було посилено різким спадом глобальних цін на сировинні товари", - зазначено в документі.

В ООН чекають, що економіки СНД відновляться в 2010 році завдяки підйому в світовому попиті і поліпшеним фінансовим умовам.

"Проте відновлення буде приглушеним через проблеми у банківській сфері, а також через деякі елементи запланованої фінансової консолідації", - наголошується в документі.

МЕСП попереджає, що помірне відновлення світової економіки може зазнати серйозних ризиків.

"По-перше, існує ризик передчасного" виходу "із заходів щодо стимуляції в основних економіках, що може перервати все ще зародкове відновлення. По-друге, існує ризик повторного виникнення глобальної макроекономічної незбалансованості, що може знизити впевненість у доларі США, що призведе до нової хвилі фінансової незбалансованості", - сказано в прес-релізі.

"Ці види ризику можуть викликати дворазову всесвітню рецесію, що вплине на країни СНД, з огляду на їх залежність від світової торгівлі та фінансування", - вважають в ООН, передають Подробности.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ