Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛМР, ще одну унікальну можливість для обстеження отримали маленькі пацієнти міської дитячої клінічної лікарні. Відтепер у лікарні є сучасне високотехнологічне аудіологічне діагностичне обладнання, як у провідних клініках світу. Сурдологічний кабінет допоможе лікарям вже з другого дня життя дитини виявити патологію слуху.
Це перший, однак надзвичайно важливий крок для того, щоб невдовзі лікарі ЛОР-відділення міської дитячої лікарні Львова змогли проводити слуховідновлюючі втручання на вусі та для досконалої постопераційної реабілітації.
ʺДіти, які ростуть зі зниженим або відсутнім слухом, мають неабиякі труднощі з адаптацією до соціуму. У таких дітей з часом страждає мовлення, координація, стає утрудненою соціалізація у суспільстві. Тому надзвичайно важливою є рання об'єктивна та якісна оцінка слуху у дітей. Спеціально оснащений, відповідно до всіх міжнародних стандартів, сурдологічний кабінет допоможе нашим лікарям вже з другого дня життя дитини виявити патологію слухуʺ, — зазначив Дмитро Квіт, головний лікар КНП ʺМіська дитяча клінічна лікарня міста Львоваʺ.
Першим важливим приладом у сурдологічному кабінеті є єдиний у своєму роді діагностичний Аудіометр AD629, який працює як незалежний повнофункціональний прилад для досліджень слуху та слухової функції у дорослих та дітей. В ньому є ліцензійна програма, що дає можливість передачі результатів аудіометричного обстеження від аудіометра у персональний комп’ютер для ведення бази даних, перегляду, зберігання та роздрукування на принтері.
ʺАбсолютно нова модель імпедансного аудіометра АТ235 — це повнофункціональний діагностичний прилад для об'єктивного дослідження системи середнього вуха, а також провідних шляхів слухового аналізатора. Найбільша гордість — це прилад SERA — абсолютне ноу-хау у світі аудіології. Таких приладів інстальовано лише три в Європі, один з яких — у дитячій міській клінічній лікарні. Цей прилад має безліч переваг, серед яких основна — це можливість виявлення вад слуху вже з другого дня життя, та надзвичайна швидкість самого обстеження — до 5 секунд, що надзвичайно важливо для діток як раннього, так більш старшого віку (при несвоєчасній діагностиці слуху). Він дає змогу проводити усі типи Отоакустичної емісії (ОАЕ), а також такі об'єктивні методи дослідження слуху, як слухова відповідь стовбура головного мозку (ABR) та реєстрація слухових викликаних потенціалів (ASSR)ʺ, — пояснив Дмитро Квіт, головний лікар КНП ʺМіська дитяча клінічна лікарня міста Львоваʺ.
Унікальне дороговартісне обладнання закупили за кошти міського бюджету Львова.
Враховуючи те, що тривалість обстеження скорочується, тобто збільшується пропускна здатність кабінету, тепер лікарі-аудіологи лікарні зможуть обстежувати дітей не лише зі Львова, а й за скеруванням з різних регіонів України.