Слухай онлайн
Політика

В ООН підтримали резолюцію щодо прав людини в анексованому Криму

Комітет з соціальних і гуманітарних питань і питань культури (Третій комітет) Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюціюз прав людини в анексованому Росією Криму.

"За" відповідний проект резолюції "Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" проголосувала 71 країна, "проти" - 25, утрималися від голосування 77 країн, передають "Українські Новини".

Цей проект резолюції засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінаційні заходи і практику по жителів Криму, в тому числі кримських татар, а також український і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російських окупаційних властей.

Також документ засуджує застосування Росією своїх законів на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН по відновленню прав і свобод громадян України на півострові і заклик забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, анулювати рішення про заборону лідерам Меджлісу в'їзду на територію Криму.

Також проект резолюції закликає Росію припинити практику примусу жителів Криму до служби в збройних або допоміжних силах РФ, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди.

Крім того, проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, незважаючи на існуючий мандат місії.

Проект резолюції не підтримали, серед інших, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Китай, КНДР, Сербія, Узбекистан.

Далі проект резолюції буде переданий на розгляд безпосередньо Генеральною асамблеєю ООН (орієнтовно в середині грудня).

Раніше повідомлялося, що в анексованому Росією Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів стали обов'язковими.

Відповідна ініціатива виходить від підконтрольного окупантам півострова "Міністерства внутрішньої політики інформації і зв'язку".

Дзеркало тижня 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ