Слухай онлайн
Політика

В Україні починається створення національного авіаперевізника

В Україні починається створення українського національного авіаперевізника Ukrainian National Airlines. Міністерство інфраструктури України підписало меморандум з компанією Airbus про наміри співробітництва зі створення національного перевізника.
Фото Олена Ляхович

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час форуму "Велике будівництво: Авіація. Туризм", передає УНІАН.

"Сьогодні ми повертаємо світу ідею про європейський літак. Тепер це спільна мрія з нашими колегами з Європи... В Україні є чудові потужності для повного циклу створення сучасного літака... У нас є потужності для серійного виробництва, включаючи забезпечення комплексної вже післяпродажної підтримки", - зазначив президент.

За його словами, разом з тим Україна веде переговори із західними колегами про створення у нас сучасного авіахабу для модернізації пасажирських літаків у вантажні.

"Робимо новий потужний крок - це наш національний авіаперевізник. Створення його, яке буде розпочато, можна сказати, офіційно вже сьогодні...",- розповів Зеленський.

Він наголосив, що Україна готова інвестувати в повітряний флот, навантажувати українських виробників і залучати світових лідерів в об'єднаних проектів в авіабудуванні.

Крім того, Україна має підтвердження економічної доцільності проекту щодо національного перевізника від французьких консультантів.

"Йдеться не тільки про збільшення прибутку і пасажиропотоку, але і в цілому питання статусу, іміджу і престижу нашої держави. Це наш національний авіаперевізник. Незалежний від будь-яких інших груп...",- наголосив глава держави.

Він додав, що національний перевізник має кілька робочих назв, одна з яких - Ukrainian National Airlines.

Згодом Міністерство інфраструктури України підписало меморандум з компанією Airbus про наміри співробітництва зі створення національного перевізника.

"Ми сьогодні святкуємо день народження нового національного авіаперевізника. Його назва - "Українські національні авіалінії" (Ukrainian National Airlines - ред.)", - сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Він підкреслив, що український національний авіаперевізник створюється для того, щоб захистити стратегічні інтереси України у сфері авіаперевезень, зокрема у тих ситуаціях, коли є необхідність в екстреній евакуації громадян.

Кубраков додав, що ринок авіаперевезень в Україні зростає, і нова авіакомпанія буде обережно конкурувати з приватними перевізниками.

"Ми розуміємо, що ми робимо. Ми у постійному діалозі з ринком. Думаю, що за рахунок зростання ринку нам усім вистачить на ньому місця", - зазначив він.

Міністр розповів, що вже розроблений бізнес-план із запуску національного авіаперевізника та готове економічне обґрунтування проєкту.

За словами Кубракова, у 2021 році на створення компанії передбачено 0,5 млрд грн, у 2022 році знадобиться ще 2,5 млрд грн. Очікується, що національний авіаперевізник окупиться за 5 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ