Слухай онлайн
Економіка

В Україні презентовано гайд для іноземних інвесторів

22 вересня у Києві презентовано перший інвестиційний гайд для іноземних інвесторів, який стане основним джерелом інформації про можливості в Україні – ʺUkraineInvest Guideʺ. Про це повідомили 22 вересня у прес-службі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Видання було створене UkraineInvest у співпраці з Апаратом Прем’єр-Міністра України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Фондом державного майна України, обласними державними адміністраціями, міськими державними адміністраціями, проектами міжнародної технічної допомоги та бізнес-асоціаціями.

ʺЗ метою підвищення інвестиційної привабливості держави, залучення потенційних інвесторів та створення конкурентоспроможної економіки Урядом реалізується низка реформ. Це і земельна реформа, і проведення ефективних прозорих приватизаційних процесів, і створення системи державної підтримки значних інвестиційних проектів. Напрацювання офісу ʺUkraineInvestʺ і, зокрема, презентація гайду є частиною широкомасштабного процесу, спрямованого на посилення інвестиційного потенціалу Україниʺ, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ʺUkraineInvest Guideʺ включає аналітику та інвестиційні проекти в агропромисловому комплексі, енергетиці, виробництві, ІТ секторі, нерухомості та інфраструктурі. Крім того, інвестиційний гайд містить цільові інвестиційні програми, спрямовані на розвиток туризму, гірничодобувної промисловості, індустріальних парків, галузі поводження з відходами та імпортозаміщення, а також пріоритетні об’єкти приватизації.

ʺЗалучення інвестицій в економіку України є пріоритетом для Уряду. Ключову роль в розвитку діалогу між державою та бізнес-спільнотою відіграє Урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій ʺUkraineInvestʺ, який ініціював роботу над гайдом для промоції інвестиційного потенціалу Україниʺ, - зауважив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

ʺЩоб залучити інвесторів, необхідно забезпечити дві умови: рівні правила гри для всіх та прозорість приватизаційного процесу. Поряд із належною підготовкою підприємств до приватизації, забезпечення цих умов – у пріоритеті Фондуʺ, - підкреслив Голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.

ʺUkraineInvest Guideʺ стане відправною точкою для інвесторів, адже містить актуальну інформацію про потенціал України та аналітичні дані з різних галузей, а також промотує історії іноземних компаній, які вже успішно працюють у нашій країніʺ, - зазначила заступник керівника офісу Президента України Юлія Ковалів.

ʺАби конкурувати за інвестиції на глобальному рівні, Україні потрібно застосовувати інноваційні підходи для промоції інвестиційного потенціалу. За ініціативи Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля та спільно з Офісом Президента України команда UkraineInvest розпочала збір інвестиційних проектів – з-поміж 600 було обрано 60 найбільш привабливих. ʺUkraineInvest Guideʺ – це потужний інструмент для інформування іноземних інвесторів про ресурсний потенціал країни, інвестиційні проекти та зміни в регуляторній політиціʺ, - зазначив Виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач.

ʺUkraineInvest Guideʺ буде оновлюватися на щоквартальній основі, щоб забезпечити потребу інвесторів в актуальній інформації. Детальніше за посиланням

Довідково

Офіс із залучення та підтримки інвестицій ʺUkraineInvestʺ створено у 2016 році як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, а у 2018 році трансформовано в повноцінну державну установу, підзвітну Прем’єр-міністру.

ʺUkraineInvestʺ працює з інвесторами, надаючи їм практичні рекомендації, сприяє в організації зустрічей з представниками державних органів і установ, та допомагає у вирішенні проблемних питань. ʺUkraineInvestʺ тісно співпрацює з державними органами над ідентифікацією, узагальненням та вирішенням системних проблем, які негативно впливають на ведення бізнесу в Україні.

Як результат, з моменту створення офісу вдалося залучити понад 3 млрд доларів інвестицій від існуючих та нових іноземних компаній, а також заохотити вийти на український ринок такі світові бренди, як HEAD, IKEA, GE, Scatec Solar та багато інших.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ