Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

В Україні стартують уроки волонтерства у школах

В Україні запускають ініціативу «Шкільний урок волонтерства», яка покликана надихнути підлітків займатися волонтерською діяльністю. Про це повідомили в Управлінні молоді та спорту Львівської ОДА.

В школах пройдуть 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені волонтери/активісти/вчителі розкажуть, що таке волонтерство та поділяться інструментами, які допоможуть школярам долучитися до волонтерського руху.

Ініціаторами проєкту виступає ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства молоді та спорту України та Міністерства освіти і науки.

«Волонтерство готує молодь до того, щоб стати активними мешканцями своїх громад, сприяє розвитку їх особистісних навичок та заохочує відчутними перевагами. Волонтерство покращує психічне здоров’я молодих людей, їхню самооцінку та відчуття причетності до спільноти», — коментує проєкт Анн-Марі Акікі, програмна спеціалістка з розвитку підлітків і молоді ЮНІСЕФ.

Ініціатива покликана сприяти залученню підлітків до волонтерської роботи, розвивати їхні лідерські якості, а також підтримувати психічне та фізичне здоров’я під час війни.

«Команда JuniorS додає фізичну та психологічну складову в уроки волонтерства, адже волонтер — це проактивна людина, яка завжди має бути в формі. Рух, спортивні ігри допомагатимуть відновитися та перезавантажитися. Важливо навчити майбутніх волонтерів піклуватися спочатку про себе, а потім допомагати іншим», — наголошує Олександр Педан, співзасновник руху JuniorS.

Запрошуємо молодіжних працівників провести урок волонтерства у закладах освіти вашого міста. Для цього достатньо залишити заявку на сайті. Організатори нададуть усі необхідні для цього матеріали: посібник, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ.

План уроку можна адаптовувати під умови класу або аудиторії. Його можна проводити як офлайн з презентацією та проєктором, так і онлайн на будь-якій зручній платформі для навчання. Серед учасників проєкту розіграють подарунки від партнерів.

«Щодня тисячі українців докладають свої зусилля на допомогу іншим. Лікарі, юристи, айтівці, кухарі, вчителі, а також — школярі. Вони бачать проблеми у своєму місті та середовищі, об'єднуючись, непомітними кроками творять зміни: організовують толоки та благодійні літературники, доглядають за тваринами у притулках, плетуть сітки і знаходять ще безліч способів бути корисними.

Через волонтерство школярі реалізують себе та знаходять друзів, відкривають для себе нові можливості та захоплення. Наша важлива ціль — прочинити для них світ добрих справ і розвіяти стереотипи, що можуть виникнути на шляху», — прокоментувала проєкт Анна Бондаренко, засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби.

Школи також можуть запросити до себе одного з професійних тренерів від Української Волонтерської Служби. Також «Шкільні уроки волонтерства» проводитимуть запрошені зірки, відомі громадські активісти та волонтери.

Проєкт триватиме до червня 2024 року й охопить всю Україну: як школи в обласних центрах, так і регіональні навчальні заклади. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають закордоном.

Детальніше про проєкт тут.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ