Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

В Україні відзначають День пам’яті та примирення та День перемоги

Традицію відзначення 8 травня Дня пам’яті та примирення Україна започаткувала у 2014 році.
Акцією "Країна пам’яті" на Львівщині вшанували загиблих під час Другої світової війни

Новий зміст Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом полягає у переосмисленні подій Другої світової війни, руйнуванні радянських історичних міфів, чесному діалозі щодо складних сторінок минулого, а також – рівному вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкресленні солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй – як держав, так і бездержавних тоді народів, перенесенні акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак – відмові від святкування на користь вшанування.

Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом – червоний мак.

Друга світова війна – один із найбільших збройних конфліктів в історії людства. Розпочалася нападом Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року. У Другій світовій війні, що тривала шість років, брала участь 61 країна з населенням близько 1,7 млрд осіб. Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Воєнні дії відбувалися на території 40 держав.

Україна була одним із театрів, де точилися найзапекліші бойові дії Другої світової. Війна прийшла на частину території України, що входила тоді до складу Польщі, у перший свій день – 1 вересня 1939 року. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту. Однак, історія Другої світової для України – це, насамперед, історія окупації. Переважна більшість населення України, понад 30 млн, перебувала в нацистській окупації. Загальні демографічні втрати України внаслідок війни 1939-1945 років становили 10,4 млн осіб, зокрема майже 8 млн осіб через надсмертність і 2,4 млн осіб ненародженими. Великими були втрати цивільного населення – 5,2 млн осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ