У Києві відбулася друга Всеукраїнська зоозахисна премія. Її отримали 15 зоозахисників, які рятують життя тварин в Україні.
Про це повідомили у Всеукраїнському гуманістичному русі UAnimals, пише Суспільне.
Серед цьогорічних переможців Всеукраїнської зоозахисної премії:
- власниця та керівниця найстарішого притулку для тварин Gostomel shelter Марія Вронська, яка нині опікується 700 тваринами;
- Віктор Шельвінський — орнітолог та засновник Центру реабілітації птахів «Вільні крила» на Львівщині, де за минулий рік на реабілітацію прийняли 300 птахів 63 видів;
- засновниця центру реабілітації та стерилізації тварин в Олександрії на Кіровоградщині Олена Котова, яка рятує тварин усіх видів;
- волонтерка з прифронтового Куп’янська на Харківщині Вікторія Кручина, яка не тільки годувала та лікувала тварин на вулицях під час окупації рідного міста, а й проводила масову стерилізацію в місті та районі.
- волонтерка-реабілітологиня Олеся Леонова з Дніпра, яка опікується тяжкохворими й старими котами;
- Тетянаа Куцуконь — власниці притулку у Борисполі, де опікуються тваринами з інвалідністю і зооагресією;
- Ілона Джалаганія, під опікою якої 400 собак у Сумській області, що межує з росією і потерпає від постійних обстрілів.
- Алісія Полиха з Києва, яка з дитинства рятує тварин усіх видів, а за час повномасштабної війни евакуювала їх із найгарячіших точок,
- власниця притулку в Бахмуті Марина Шажко, яка евакуювала з міста понад 160 підопічних тварин в Дніпропетровську область та продовжила зоозахисну роботу там.
- військовослужбовець ЗСУ Роман Остапчук, який змалку рятує тварин і на фронті на сході України врятував близько 20 собак, 7 котів, пташенят та кажана.
Спеціальними відзнаками нагородили науковця та засновника Центру порятунку хом’яків Михайла Русіна, а також ініціативну групу Free Svydovets, яка бореться за збереження екосистем гірського масиву Свидовець та цілого Карпатського регіону.
На церемонії також вшанували пам’ять іноземців, які добровільно приїхали в Україну під час повномасштабної війни, щоб рятувати людей і тварин, а згодом загинули на сході України від російських обстрілів:
Іспанка Емма Іґуаль та канадець Ентоні Ігнет були волонтерами громадської організації Road to Relief, яка опікується потребами цивільних людей на Донеччині та Херсонщині. В руки UAnimals вони передали віслюка та козу Сніжку, яких перед тим забрали у військових на Донеччині.
Арман Солдін — французький журналіст, який висвітлював війну в Україні. Від Армана UAnimals отримала відео порятунку їжака з окопу на Донеччині в квітні 2023 року. Невдовзі чоловік загинув від ворожих "градів".
Посмертні нагороди передали друзям та колегам загиблих.