Засновник мережі "БРСМ-Нафта" Андрій Біба прийняв рішення достроково розірвати договір оренди 63 АЗС, які належать екс-міністру часів Януковича Едуарду Ставицькому. Про це enkorr повідомив сам Біба.
"Договір про оренду дійсний до 1 вересня 2019 року. Але оскільки з боку Ставицького неодноразово робилися спроби рейдерського захоплення торгової марки і моєї частини АЗК, я прийняв рішення розірвати договір оренди, щоб раз і назавжди закінчити цю історію", - заявив Біба.
За його словами, передача станцій відбуватиметься впродовж серпня, час необхідний для вивезення торгового обладнання і пального, що залишається в резервуарах АЗС.
Крім того, АЗС будуть дебрендовані.
"Ми досягли джентельменської угоди про вивезення свого майна. Було зустрічне побажання про використання нашого торгового знаку, але тут наша позиція жорстка - під брендом БРСМ будемо торгувати тільки ми", - розповів засновник БРСМ.
Він не став давати коментарі про подальшу долю цих станцій, обмежившись тим, що швидше за все вони будуть здані в оренду одному з діючих гравців ринку.
1 серпня була дебрендована перша АЗС в Кропивницькому.
Після виходу з угоди про оренду у Біби залишилася мережа зі 133 АЗС.
Як повідомлялося, у 2016 році, коли мережа налічувала 126 станцій, Біба та Ставицький вирішили розділити бізнес. Кожному відійшло по 63 АЗС.
У 2017 році між колишніми партнерами виник конфлікт. Влітку того ж року він вийшов в публічну площину і у вересні був вирішений мировою угодою. Однак уже в грудні конфлікт поновився: автозаправні станції, нафтобази та інше майно, що належать Бібі, відійшли компанії Ставицького.
Біба стверджує, що перереєстрація пройшла шахрайським шляхом з використанням підробленої довіреності його нотаріуса.
Мережа БРСМ була заснована в 1995 році Андрієм Бібою та Олегом Поліщуком. У 2007 році Поліщук продав свої 50% акцій мережі Едуарду Ставицькому. На липень 2018 року мережа складалася зі 196 станцій. За підсумками 2017 року "БРСМ Нафта" була п'ятою в Україні за кількістю АЗС.