Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Ващиковський: Мільярди євро з Польщі йдуть українським родинам і бізнесу

Тільки впродовж шести місяців цього року Польща видала українцям понад 750 тис. віз з правом проживання та праці. Про це у понеділок, 4 вересня, заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

За його словами, «завдяки цьому українським родинам та бізнесу відправляють мільярди євро з Польщі».

Кандидат від Соціал-демократичної партії Німеччини на посаду канцлера цієї країни Мартін Шульц під час телевізійної передвиборчої дискусії з Анґелою Меркель звинуватив Польщу та Угорщину у тому, що вони відмовляючись приймати біженців, перешкоджають появі європейської міграційної політики. Німецький політик також пригрозив у зв’язку з цим фінансовими наслідками.

«Причиною фіаско є, однак, існування в Європейському Союзі країн – декілька з них я згадав, це Польща та Угорщина - які категорично відкидають це і кажуть: нехай німці та італійці самі займаються цією проблемою», - сказав Шульц.

Ващиковський, коментуючи ці слова Шульца, сказав, що потрібно займатися «імміграційними кризами, що наступають на Європу з усіх сторін». Як сказав він, торік Польща видала українцям понад 1,2 млн віз. Своєю чергою, у першому півріччі 2017 року ця кількість склала вже понад 750 тис. віз, що дозволяють проживати та працювати у Польщі.

«Понад мільйон українців живе, працює, заробляє, прирощує свій дохід, який відправляє в Україну. За підрахунками фінансових установ, від 3 до 5 млрд євро переводять в Україну родинам, бізнесу», - перерахував глава Міністерства закордонних справ Польщі.

«Допомагаємо іммігрантам. А тому прошу пана Шульца […] отримати більше інформації, ознайомитися з ситуацією і не використовувати фальшиві аргументи у внутрішніх, передвиборчих дискусіях в Німеччині», - заявив Ващиковський. Він закликав також до «справедливого підходу» з цього питання.

Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");