Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Важкий перебіг ковіду спостерігається лише у 5-7% вакцинованих, - Чемерис

Після святкового періоду на Львівщині зросла кількість випадків захворювання на ковід. Це свідчить про те, що збільшена кількість контактів та активність під час свят, а також циркуляція нового штаму «Омікрон» призводять до росту захворюваності.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Близько 100 зразків тестів з Львівщини скерували до Центру громадського здоров’я міста Києва для визначення наявності в них штаму «Омікрон». Враховуючи досвід попередніх хвиль спалаху коронавірусу, можемо стверджувати, що до зростання захворюваності провокує мутація вірусу. Скоріш за все, у значної частини зразків, які скерували, підтвердять наявність штаму «Омікрон». Цей штам вже зафіксовано в Україні, тож ми розуміємо, що чергова хвиля, яка вже розпочинається, буде спричинена саме ним», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Коронавірусна хвороба першочергово небезпечна для осіб, які мають супутні захворювання. Вона є чинником, який може спровокувати загострення цих захворювань, тому ми повинні пам’ятати що вакцинація в поєднанні з дотриманням карантинних обмежень можуть запобігти поширенню коронавірусу. Під час попередніх хвиль лише у 5-7% вакцинованих спостерігали важкий перебіг хвороби», - наголосив Орест Чемерис.

Він також додав, що наявність двох доз вакцини дозволяє вже через шість місяців після останнього щеплення отримати бустерну дозу.

«Вкотре закликаємо всіх не нехтувати вакцинацією. Коронавірус мутує, захворюваність зростає, а отримання бустерної дози зменшує ризик інфікування», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Окрім того, зменшилася кількість летальних випадків від коронавірусу, проте це пов’язано зі зниженням кількості хворих та госпіталізованих під час святкового періоду. Натомість упродовж останнього тижня зросла кількість осіб, які звертаються за медичною допомогою, а кількість госпіталізованих з коронавірусом у порівнянні з минулим тижнем зросла вдвічі.

Нагадаємо, що Львівщина перебуває у «жовтій» зоні епіднебезпеки, під час якої для відвідування публічних заходів, закладів громадського харчування, закладів культури тощо необхідно мати «жовтий» ковід-сертифікат або негативний тест ПЛР, або експрес-тест. Термін дії «жовтого» сертифікату складає 30 днів з моменту отримання першої дози вакцини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ