Слухай онлайн
Cуспільство

Вчителі на валізах: 48 освітян з Львівщини поїхали на Луганщину

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/10
Сьогодні, 17 жовтня, зі Львова в Луганську область попрямували 48 вчителів. На підконтрольній Україні Луганщині вони проведуть два тижні.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин розповів про проект між областями: «Ми продовжуємо наш проект, тому сьогодні близько 50 вчителів з Львівщини поїдуть на Луганщину. Вже  завтра, 18 жовтня, вони будуть у Сєвєродонецьк. І вже звідки місцевий департамент освіти розподілить їх по районах. Натомість наш автобус забере до Львова тамтешніх освітян, які вчитимуть дітей на Львівщині.

Знаю таку статистику, що близько 80% мешканців Луганської області не покидали межі малої Батьківщини, а 90% – межі України. На Львівщині трошки інша ситуацію. Якщо вчитель сам не бачив наскільки велика та колоритна його країна, то важко всю повноту краси передати учням. На жаль, протягом багатьох років, російська пропаганда поширювала міфи про Західну Україну. Цей обмін організований для того, щоб зруйнувати  насаджені стереотипи».

Серед охочих відправитись на Схід є вчителька з багаторічним досвідом з Жовківської середньої школи №1 Олена Козак. Жінка розповіла, що це її перший досвід обміну: «Влітку я працюю у Жовківському дитячому центрі "Росинка". До нас у гості приїжджали дітки зі Сходу. Тепер моя черга їх провідати».

Директорка департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій розповіла таке: «Вже втретє вчителі Львівщини їдуть на Східну Україну. Серед них 11 вчителів української мови та літератури, 10 вчителів початкових класів, а також історії, математики, християнської етики, навіть інформатики.

Минулого разу на Львівщину та на Тернопільщину приїхало по 25 вчителів. Ми своєю чергою тоді відправили тільки 17 освітян. На цей раз змінилась не тільки кількість освітян, а й загальний настрій. Тому сьогодні ми провели 48 вчителів і стільки ж  приїде з іншої сторони. Питанням проживання займаються територіальні громади на місцях.

Наразі відбір відбувався за принципом зголошення. На щастя, охочих було набагато більше, аніж ми сподівались (автобус розрахований тільки на 50 осіб: 48 вчителів та 2 осіб-супроводу). Тому інші бажаючі зможуть скористатись можливістю обміном вже наступного разу.

А ось вчителька початкових класів Миколаївської школи № 1 Христина Куртяник розповіла, що довго не вагалась, адже це вже другий обмін в її житті: «Вперше я поїхала на Луганщину 23 жовтня. Тоді впродовж місяця я вчила діток у Троїцькому районі. Сподіваюсь, що і цього разу мене направлять до того колективу учнів та вчителів, з якими я встигла познайомитись минулого разу».

Як повідомила журналістка Гал-інфо, після відправлення автобуса стався форс-мажор, адже одна з 48 вчителів запізнилась на автобус. Та, на щастя, їй вдалось наздогнати колег, коли ті вже були на Галицькому перехресті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ